Krylova píseň „Nevidomá dívka“ dostala podobu metalového coveru

Sólistka RockOpery Praha Helena Kubelková a rockový kytarista a učitel hry na elektrickou a klasickou kytaru Jiří Špalek, poslali pozdrav Karlu Krylovi v podobě metalové cover verze jeho písně „Nevidomá dívka“

Symbolicky 21.srpna, si odbyl premiéru metalový cover písně Karla Kryla „Nevidomá dívka“, který vzešel od dvojice Jiří Špalek a sólistka RockOpery Praha Helena Kubelková. Píseň vychází pod značkou TILIA a je jakýmsi entrée, nebo závdavkem chystaného CD jehož repertoár vychází z netradičního pojetí lidových, nebo umělých „zlidovělých“ písní (příkladem je právě Karel Kryl).

„Kryla jsem udělal s chutí, protože za prvé se mi líbí písnička jako taková, a za druhé protože to byl člověk, kterého jsem si vážil pro jeho pevnost v názorech, a se kterým jsem tyto názory sdílel téměř beze zbytku, včetně jeho rozčarování z porevolučního vývoje. Beru tedy toto dílko i jako jakousi poctu jeho osobnosti a doufám, že ho tam nahoře trochu potěší. Jako datum premiéry jsme zvolili smutné datum našich dějin, 21. srpen“ říká autor coveru Jiří Špalek.

Společný projekt Jiřího Špalka a Heleny Kubelkové TILIA, korespondující s plánem věnovat se ryze české tvorbě a vycházet z ní (název projektu je latinský název pro lípu, náš národní strom), má již své ovoce, jak už bylo výše zmíněno, v současné době se pracuje na CD metalových verzí lidových písniček, které jsou momentálně ve fázi míchá ve studiu, bohužel díky Covidu a spoustě dalších komplikací, nabralo jejich vydání značného zpoždění.

Pokud bude o metalové „Lidovky“ zájem tak by mohlo dojít i na jejich veřejné představení, ovšem ale rozhodnou ohlasy posluchačů.

Zda dojde i na veřejní vystupování, to se rozhodne podle ohlasů na album lidovek, až vyjde. Pokud usoudíme, že bude tahle tvorba komerčně životaschopná, přikláníme se k tomu, že by bylo veřejné vystupování ve formě unplugged koncertů s tím, že by to ale byl pořád pořádnej bigbít. Je otázkou, jestli se podaří sehnat dobré muzikanty pro stálé složení kapely, a jestli se bude dařit všechno i časově sladit, protože Helena mimo RockOpery má ještě svou kapelu Rheia, k tomu vyučuje zpěv, takže je časově poměrně vytížená, já kromě vyučování kytary mám dost napilno ve studiu a se skládáním, a to ještě nemáme zbytek stálého složení kapely, který by na tom, nedej bože, mohl být podobně. Takže všechno ukáže čas“ dodává k projektu TILIA Jirka Špalek.

Videoklip, scénář a režii společně obstarali Jiří špalek a Libor Nedvídek který stál i za kamerou a následně obstaral i celou postprodukci. Klip se natáčel ve Štiříně a u Hostivařské přehrady. Nahrávalo se ve studiích BELLATRIX a ve studiu Jiřího Špalka VenkOFF Records, kde se i míchalo a dělal se mastering.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...