Velký mág Jiří „BigBoss“ Valter představil emotivní rozlučku „Než zemřu“

Metalgate vypoustili do světa páté studiové album Velkého mága Jiřího „BigBosse“ Valtera a jeho sólového projektu BIGBOSS BAND. Smutný nádech této události dodává fakt, že BIGBOSS BAND se tímto počinem pomalu ale jistě loučí se svou dráhou. Rozlučka to je skutečně emotivní. Mistr se totiž rozhodl, že v rámci desky „Než zemřu“ provede posluchače svým životem.

Album odhaluje fascinující životní pouť Velkého mága, kterou sleduje od útlého dětství, mapuje časy veselejší i smutné, vypráví o příbězích, jež jsou pro většinu smrtelníků jako z jiného světa, a pokračuje až do současného bodu, v němž píše svůj vlastní epilog.

Ve vzpomínkách nich zastihujeme Mistra, jenž bilancuje svůj život a hledí na svět, v němž – jak sám přiznává – nevidí nic příliš optimistického. To vše a mnohem víc vás čeká na ploše devíti skladeb, jež tvoří „Než zemřu“.

Zřejmě nepřekvapí, že po hudební stránce nebude „Než zemřu“ nikterak skotačivým počinem. To ale není žádná novinka, neboť předposlední dvě desky BIGBOSS BANDu („Doomy Ballads“ a „Sbírka černých růží“) se nesou na potemnělých, sentimentálních a místy až doomových vlnách.

Rozhodně nelze očekávat žádný black metal, ať už v „rootovském“ nebo jakémkoli jiném smyslu. BIGBOSS BAND byl a zatím stále je o realizaci se v odlišných hudebních sférách. Posluchači se tak naskytne příležitost plout na vlnách pomalejších tónů kytar a výrazných klávesových partů.

Na albu vás učaruje především jedinečný, silný a hluboký hlas samotného Mistra, jenž svým vokálem dodává desce jedinečné kouzlo, které dokáže vytvořit jen Velký mág. Dojemnou atmosféru pak podtrhuje použití našeho mateřského jazyka, jenž jako jediný dokáže takto silné emoce plně předat přímo k srdci posluchače.

Kompoziční a producentský záměr se v případě „Než zemřu“ naplnil beze zbytku. Celý nahrávací proces probíhal v Dejansound studio, kde se album také mixovalo a proběhl zde též finální mastering. Producentské trio ve složení BigBoss, Paramba a Dejan Petkovič zde dbalo na každý detail a výsledný, nádherně čistý a vyvážený zvuk, tomu skutečně odpovídá.

Příchod desky na tento svět však ještě neznamená definitivní konec BIGBOSS BANDu. Skutečnou tečkou za dráhou tohoto atmosferického uskupení totiž bude série několika vybraných vystoupení, které jsou v plánu na rok 2020.

Pátá studiová deska „Než zemřu“ vychází u MetalGate Records ve formátu digipack a k dostání je na MetalGate e-shop. V digitální podobě je album k dispozici na Spotify, Google Play, Amazon, Deezer, Apple Music, Supraphonline a dalších online platformách.

Hrací čas: 40:13
Styl: metal
Label: MetalGate
Rok vydání: 2019

Seznam skladeb:

Zrození
Moje dětství
Na dně
Ztráty
Dlouhá cesta vzhůru
Per aspera ad astra
Hudba je můj život
Můj život byl…
Čas odejít

www.metalgate.cz

TEXT MetalGate
FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...