50. výročí jedné z nejlegendárnějších hudebních událostí v dějinách

Snad každý milovník hudby si alespoň jednou přál přenést se v čase a navštívit legendární festival Woodstock, který se uskutečnil v srpnu roku 1969. To sice možné není, ale výbornou příležitostí zažít něco podobného bude letos na jeho 50. výročí.

Původní Woodstock se konal na pozemku mléčné farmy Bethel v americkém státě New York 15.-18. srpna 1969, své koncerty zde předvedli například Jimi Hendrix, The Who, Janis Joplin, Grateful Dead, Joan Baez , Jefferson Airplane, Santana, Joe Cocker, Johnny Winter či Sly and The Family Stone. Akce se zúčastnilo ohromných 500 tisíc lidí.

Pro radost fanoušků se městečko Bethel, které leží 90 minut cesty od New York City, rozhodlo při příležitosti 50. výročí jedné z nejlegendárnějších hudebních událostí v dějinách, uspořádat na stejném místě. Výroční událost bude také třídenní – Poznamenejte si datum 16.-18. srpna 2019. Tyto tři dny nezapomenutelných zážitků budou zahrnovat živá vystoupení předních i nových umělců napříč různými žánry. Seznam účinkujících najdete na www.woodstock.com

Návštěvníci festivalu budou moci také navštívit muzeum Bethel Woods , které vypráví příběh 60-tých let přes různá média, interaktivní aktivity a artefakty z roku 1969. Rovněž bude k nahlédnutí speciální výstava, s názvem We Are Golden: Reflections on the 50th Anniversary of the Woodstock Festival.

Zakladatel legendárního Woodstocku Michael Lang prozradil, že k 50. výročí festivalu má v plánu vytvořit vlastní odrůdu marihuany která by se měla prodávat během akce.

„Pracuji na tom už 2 roky. Nejprve jsem hledal vhodné pole ve státě New York, později v Coloradu. Nakonec jsem se dozvěděl o místě, které je 4 hodiny autem od mého domova. Jeden den jsem se tedy rozhodl tam jít a podívat se na to. Setkal jsem se s velmi milými lidmi, kteří se pro myšlenku nadchli a ukázali mi celé místo, “ řekl Lang.

Na výročním Woodstocku, který se bude konat na původním místě , mají být tři pódia, hodně jídla, zábavy, mluveného slova a akustických vystoupení. Účastníci budou moci navštívit i muzeum s tematikou 60. let s různými artefakty z původního festivalu. Organizátoři mají v plánu zaměřit se na lidi všech věkových kategorii. Každý by si na festivalu měl najít to své.

Prodej vstupenek by měl být zahájen tento měsíc. Pokud bys tedy chtěl zažít nezapomenutelnou atmosféru Woodstocku plnou hudby či nevázané zábavy, měl byste zůstat ve střehu.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...