AC/DC oznamují návrat baskytaristy Cliffa Williamse

Před prvním koncertem od září 2016 kapela také oznámila, že bubeníka Phila Rudda nahradí Matt Laug

AC/DC se po sedmi letech chystají na svůj první koncert, který se uskuteční v říjnu na festivalu Power Trip v kalifornském Indiu, a v sobotu hardrockové legendy oznámily několik překvapivých změn v sestavě, včetně návratu dlouholetého baskytaristy Cliffa Williamse.

Po skončení turné Rock or Bust Tour v roce 2016 – neúspěšném turné, které si vyžádalo služby Axla Rose poté, co zpěvák Brian Johnson odstoupil s problémy se ztrátou sluchu – Williams oznámil odchod z AC/DC.

„Je čas, abych odešel, to je vše,“ řekl tehdy Williams. „Všechno se mění, takže to není ono. Jde jen o to, že jsem připraven odejít z cesty a dělat to, co dělám mezi turné.“

Williams (a Johnson) se nicméně zúčastnili nahrávacích sessions, z nichž v roce 2020 vzešlo album AC/DC Power Up; bohužel pandemie Covidu znemožnila turné na podporu tohoto alba, takže Williamsova další role v AC/DC zůstala nejasná.

Když AC/DC na začátku roku oznámili, že budou v říjnu headlinery festivalu Power Trip, což bude jejich první společný koncert od září 2016, nebylo jasné, kdo na festivalu doprovodí kytaristu Anguse Younga a navrátivšího se zpěváka Briana Johnsona.

V sobotu kapela vnesla trochu jasno, a přestože se objevily dobré zprávy o Williamsově návratu z důchodu, AC/DC také dali fanouškům vědět, že bubeník Matt Laug nahradí bubeníka Phila Rudda.

Vzhledem k tomu, že Power Trip je v dohledné době jediným koncertem AC/DC, není jasné, zda Williamsův návrat a Ruddův odchod patří do dlouhodobých plánů kapely. Kromě oznámení změn v sestavě se AC/DC před vystoupením na Power Tripu podělili také o zvukový záznam zkoušky písně „If You Want Blood“.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...