Dark metaloví AGATHODAIMON oznamují comeback s albem „The seven“

Devět let po vydání alba In Darkness, němečtí dark metaloví AGATHODAIMON připravili půdu pro svůj dlouho očekávaný comeback – hořkosladké sedmé studiové album The Seven , které vyjde 18. března 2022 prostřednictvím Napalm Records

Výjimečný nový úder AGATHODAIMON zachovává ducha old-school svého předchůdce, ale nelze ji zaškatulkovat kvůli svým dynamickým a rozšířeným hudebním stylům, evokujícím ponurou atmosféru poháněnou ostrým vrčením, epickými čistými vokály a strhujícím, výjimečným zvukovým vesmírem.

Kapelník Sathonys, který společně s bubeníkem Matthiasem Rodigem kapelu v roce 1995 založil a o tři roky později (1998) s ní vstoupili na scénu debutem Blacken the Angel, byl kvůli soukromým okolnostem v roce 2014 nucen AGATHODAIMON rozpustit. Ale neodvolatelný oheň kapely a jejich fanoušků nikdy nevyhasl, aby se tato zvukomalebná, kypící bestie v roce 2020 znovu probudila.

Nyní se brány temnoty opět otevřely s masivním prvním singlem „Ain’t Death Grand“ jako strhující předzvěstí, spolu s působivým hudebním videem. Píseň vtrhne do ďábelských výkřiků, které plival samotný ďábel, a zároveň evokovala pekelný oheň hřmících bubnů a riffů ostrých jako břitva, aby vytvořila intenzivní směs poháněnou hrdinskými symfonickými black metalovými pasážemi.

Masivní nový výbuch AGATHODAIMON , „The Seven“, odhaluje extrémní zvukové plochy uprostřed strhující směsi zla, provokuje, řízne temný metal a heroický symfonický black metal ve stylu kapel jako Cradle of Filth a Carach Angren , ale s jejich jedinečným a velmi vlastní mnohostranným přístupem.

Tematicky, jak napovídá název alba, se celá délka soustředí kolem významného a symbolicky silného čísla sedm a sedmi smrtelných hříchů – lenost, chamtivost, chtíč, obžerství, pýcha, hněv, závist – celkem v deseti skladbách, všechny řešené s náboženskými tématy, která kontrastují s člověkem a jeho původní povahou.

“The Seven” tracklist:
1. La Haine
2. Ain’t Death Grand
3. Wolf Within
4. Ghosts of Greed
5. Mother of all Gods
6. Estrangement
7. In my Dreams (Part 1 – Prelude)
8. In my Dreams (Part 2 – In Bitterness)
9. Kyrie / Gloria
10. The Divine

 

Současní členové

Martin „Sathonys „Wickler – kytary, čistý zpěv (1995–2014; 2020-dosud)
Max Von Yanesh – basa (2020-dosud)
Oliver„ Mortos “Kraus – bicí (2020-dosud)
Chris „Ashtrael“ Bonner – zpěv (2008–2014; 2020-dosud)
Nakhateth – kytary (2020-dosud)

AGATHODAIMON online:
Web
Facebook
Instagram

FOTO CREDIT Andrea Reitmeyer

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X