Alžběta z Nového Bydžova přichází s třetím cédečkem

Metalová Alžběta z Nového Bydžova přichází s třetím řadovým CD „Zastavte kolotoč“

Kapela Alžběta znovuvznikla v polovině roku 2011. Hraje převážně vlastní autorské skladby, dále písně, které její členové složily v bývalých kapelách nebo v staré Alžbětě, kde většina z nich hrála a stále se vytvářejí nové vlastní písně.

V playlistu jsou zařazeny skladby, které skládají průřez působení členů od staré Alžběty přez Epitaf až po nové a první a druhé CD znovuobnovené Alžběty a to od nejnovějších až po nejstarší

Alžběta od svého znovu založení působící v sestavě Radek Řezníček – zpěv, Jan Dlouhý – kytara, Miroslav Vejvoda – kytara, Pavel Čmelák Bělik – basa, Radim Zvoníček – bicí.

Deska se nahrávala ve studiu Benas na Seči a texty kapely zpívají o běžném životě. Nejde o žádnou historii ani fantazii. Deska začíná skladbou „Poprvé“, která zazněla na křtu v Újezdě u Přelouče jako první. Na druhou písničku „Čas“ se točil v Újezdě klip.

Trojkou je „titulní“ song „Zastavte motory“. Text popisuje touhu opustit ten věčný kolotoč, trošku si odfouknout a pak zas jet dál. „Vikingové“ skladba která se asi nejvíce blíží ke speed metalu. Nechybí ani balada. Pomalá píseň s textem o lásce a s táhlým refrénem se jmenuje „Mám tě v srdci“.

Následují písně „Zuby“, „Život“ a „In flagranti“. Deska graduje songem „Síla v nás“. Závěrečný song se jmenuje „Osud“. Každému na nebi hvězda svítí. I Alžbětě z Nového Bydžova.

První CD kapely se jmenuje Zpověď a bylo vydané v srpnu 2013, druhé nese název Kopí osudu (srpen 2015)

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...