Bad Omens ve Foru Karlín předvedli jak se paří v Los Angeles

V pátek 9. února, potvrdila v pražském Foru Karlín svou popularitu metalcorová kapela BAD OMENS, která sem pod hlavičkou Rock For People Concerts zavítala v rámci svého evropského turné

Tato událost byla v pátečním podvečeru v pražském Karlíně nepřehlédnutelná. Fronty ke vstupu na koncert této losangeleské kapely, který byl do Fora Karlín kvůli velkému zájmu českých fanoušků přesunut z původně plánovaného klubu SaSaZu, se táhly z obou stran multifunkční budovy na stovky metrů již od šesté hodiny.

Předskokanem koncertu byla 28letá kalifornská zpěvačka Poppy. Její vystoupení začalo písní „Bloodmoney“ z jejího nejlépe hodnoceného alba „I Disagree“ z roku 2020, a celý setlist byl inspirován tímto CD. Během 40 minut zahrála jedenáct písní, předvedla vynikající pěvecký rozsah a provokativní show. Styl vystoupení Poppy není snadné zařadit do žánru, byl to brutálně provokativní styl s prvky popu.

Úderem deváté večer se na projekční obrazovce objevil nápis: „Now loading“ a po dokončení ládování na podium naběhli Bad Omens, kteří odehráli první song „Artifical Soucide“ v kuklách. Druhou písní byla o něco klidnější „Like a Vilain“. Obě tyto skladby pochází z výborně hodnoceného posledního alba „The Death Of Peace of Mind“. Následovala skladba „Glass Houses“ z jejich první desky.

Publikum v sále řádilo jak v první zóně u podia, tak ve středu sálu kde vznikly dva moshpity, které strhávaly vše, co bylo v jejich blízkosti. Kapela atmosféru uklidnila písní „The Gray“. Po popově stylizované písni „What Do You Want From Me?“, sáhli Bad Omens do historie své tvorby oblíbeným songem „Limits“ z tři roky starého alba „Finding God Before God Finds Me“. Zpět k jejich současné tvorbě se vrátili skladbami „IDWT$“ a „Take Me First“. Špatným rozhodnutím skupiny rozhodně nebylo zařadit do playlistu „Bad Decisions“. Tento hit zpíval snad celý sál.

Do pořádného varu, kdy se opět vytvořily kruhy v sále, publikum dostal song „Nowhere to Go“. Na podium se znovu objevila předskokanka Poppy a s kapelou představila novinku „V.A.N“, kde zpěvák Bad Omens ke konci předvedl drsnější hlasovou linku. K začátkům tvorby se kapela vrátila ostrou písní Broken Youth.

Následovala krátká „přestávka“ pro kapelu, kterou vyplnil remix písně „Miracle“. Klidnějším tempem navázaly dvě písně „Never Know“ a „The  Death of Peace of Mind“. Poté frontman skupiny poděkoval všem přítomným fanouškům za účast a kapela zahrála „poslední“ skladbu „Just Pretend“. Po chvilce ale byli hudebníci publikem vytaženi zpět na podium a přidali dvě písničky.

První z přidaných byla titulní píseň z posledního alba – „Concrete Jungle“. Druhá z přidaných byla starší drsná věc – „Dethone“. Po té už se kapela ve složení Noah Sebastian – zpěv, Nicholas Ruffilo – baskytara, „Jolly“ Karlsson – sólová kytara, Nick Folio – bicí, s publikem definitivně rozloučila.

Večer strávený ve Forum Karlín nebyl určitě marný. Rozpačitě na většinu zúčastněných působilo vystoupení Poppy. Publikum v sále bylo hodně mezinárodní. Měl jsem možnost pohovořit s fanoušky nejen ze sousedních zemí, ale i ze Španělska. Bad Omens tuto zemi nezařadili do jejich koncertního turné, tak se rozhodli navštívit pražský koncert. Měl jsem z toho dobrý pocit, a uvědomil si, že hudba umí spojit národy.

Fanouškovské video z koncertu Poppy a Bad Omens od Karel Waldmann, si můžete prohlédnout níže. :


Další příležitostí zažít BAD OMENS live v letošním roce, bude na festivalu ROCK FOR PEOPLE, který se uskuteční ve dnech 12.-15. 6. 2024 v Hradci Králové. Vstupenky v předprodeji zde: Vstupenky | Rock for People 2024

TEXT PETR HAXEN MACHULDA
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...