V pražské Roxy vystoupí s novým albem Britští Bombay Bicycle Club

Bombay Bicycle Club přijedou poprvé do České republiky. Po pětileté pauze vystoupí v pražské Roxy s novým albem.

Britští Bombay Bicycle Club vystoupí poprvé v České republice. Po pětileté odmlce ohlašují svůj návrat vydáním nového alba „Everything Else Has Gone Wrong“, které uvedou 16. března 2020 v pražské Roxy.

Bombay Bicycle Club vydali mezi 2009 až 2014 čtyři alba. Na začátku roku 2015, těsně po skončení osmnáctiměsíčního turné ke čtvrtému albu „So Long, See You Tomorrow”, které americký hudební server Pitchfork prohlásil za „euforickou synth-popovou odyseu” a které kapelu vyneslo na první příčky britských hitparád, se kapela rozhodla ukončit svoji činnost.

„Je mnohem snazší přestat ve chvíli, kdy víte, že jste na vrcholu,“ vysvětlil kytarista Jamie MacColl. „Myslím, že kdybychom pokračovali dál, asi bychom se rozpadli takovým způsobem, že by už nebylo možné se vrátit.”

Nyní oznamují svůj návrat. Doposud vydali dva nové singly – chytlavý „Eat, Sleep, Wake (Nothing But You)“, ke kterému vydali videoklip vyprávějící o tom, jak se po sobě členům kapely stýskalo. Druhý singl „Everything Else Has Gone Wrong“ byl posledním, který vznikl v rámci chystané páté nahrávky, a dává perfektní smysl, že deska nese právě tento název. „Vypadalo to, že shrnuje všechno, o čem deska je,“ říká zpěvák/kytarista Jack Steadman.

Stejně jako celé album, je tato píseň o naději a obnovení, o tom nalézt bezpečí v tom, co vám přináší pohodlí, v tom co nejvíc milujete, když se všechno ostatní okolo vás rozpadá. Nové album „Everything Else Has Gone Wrong“ vychází 17. ledna 2020 a Bombay Bicycle Club ji představí českému publiku 16. března v pražské Roxy.

Vstupenky za 690 Kč jsou k dispozici od 6. prosince v 10 hodin přes Ticketmaster a GoOut. Koncert přináší Charmenko CZ.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X