Britští The 1975 vystoupí na jaře příštího roku v Praze

Půjde o první halový koncert The 1975 v České republice

Britská Indie rocková kapela The 1975 se po letošní skvělé headline show na festivalu Rock for People vrací na jaře příštího roku do České republiky.

Skupina The 1975 prodloužila své celosvětové turné Still… At Their Very Best Tour na příští rok. Ve čtvrtek (31. srpna) oznámila kapela s Mattym Healym v čele novou sérii 22 koncertů ve Velké Británii a Evropě v únoru a březnu 2024, která bude zahrnovat dva večery v londýnské O2 areně a také některé z největších evropských koncertů v historii.

Evropská etapa odstartuje 9. února v OVO Hydro v Glasgow a bude mít zastávky v Manchesteru a Birminghamu, poté se přesune do Lisabonu, Madridu, Paříže, Amsterdamu, Osla, Berlína, Prahy, Much a Frankfurtu a skončí 24. března v Palladiu v Kolíně nad Rýnem.

Kapela, která získala prestižní ocenění Brit Awards, v roce 2020 byla jmenována kapelou desetiletí na NME Awards a má za sebou dvě nominace na Grammy, tak nenechala své české fanoušky po letošním skvělém koncertě na festivalu Rock for People dlouho čekat a 14. března 2024 pod hlavičkou série Rock for People Concerts vystoupí ve Sportovní hale Fortuna na pražském Výstavišti.

The 1975 vznikli v roce 2002 ve Wilmslow nedaleko Manchesteru a mají na kontě pět studiových alb, z čehož poslední “Being Funny in a Foreign Language” nahráli v roce 2022. Album topovalo britské hitparády a skupina s ním odehrála svoje největší tour. Ať už je to fanoušky zbožňovaná rozervaná image frontmana Healyho, nebezpečně chytlavé texty nebo hudební preciznost, je jasné, že tito muzikanti patří mezi největší celosvětové hvězdy.

The 1975, kteří jsou známí svým jedinečným zvukem a kreativními vystoupeními, se stali jednou z nejžádanějších skupin na světové scéně.

Vstupenky v prodeji od 8. 9. 10:00 v sítích GoOut a Ticketportal: https://bit.ly/the1975prague.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...