Bruce Dickinson vydal videoklip k novému sólovému singlu

Frontman skupiny Iron Maiden Bruce Dickinson představil filmový a hororově laděný videoklip ke svému novému singlu „Rain on the Graves“.

Bruce Dickinson vydal svůj zbrusu nový singl „Rain On The Graves“, doprovázený napínavým videem představujícím Bruceovu živou kapelu, kterou tvoří jeho dlouholetý spoluautor a producent Roy „Z“ Ramirez, bubeník Dave Moreno, baskytaristka Tanya O’Callaghan a klávesový mistr Mistheria.

„Rain On The Graves“ je druhý singl z připravovaného sólového alba Bruce Dickinsona The Mandrake Project, které vyjde 1. března. Skladba, která se nese na vznosném kytarovém riffu s dramatickými klávesami a suverénním vokálním projevem, byla inspirována deštivou návštěvou hrobu romantického básníka Williama Wordswortha v Lake District.

Píseň přerostla v přemítání o povaze smrtelnosti a smlouvě s ďáblem, kterou umělci cítili uzavírat od té doby, co Robert Johnson ve třicátých letech dokázal, že se to vyplatí.

„Text refrénu jsem měl od té doby, co jsem v roce 2012 navštívil Grasmere na svatbě,“ vysvětluje Bruce, „a o několik let později nebylo těžké vytvořit zbytek písně s tolika bohatými obrazy v mé hlavě!“

Je to klasická spolupráce Dickinsona a Roye Z; chytlavá, ale těžká skladba – plná melodie, ale zbavená mluvených vokálů ve slokách téměř poetickým způsobem – možná další óda na velkého autora slov, který inspiroval název, tak nějak v kontrastu s hudbou vhodnou k vyvolání ducha Roberta Johnsona na jeho metaforickém rozcestí.

Ve videoklipu natočeném v zimním Cornwallu – opět s režisérem Ryanem Mackfallem – můžeme vidět herce Bruce, kazatele, jak uzavírá vlastní dohodu s ďáblem a táhne za sebou svou „House Band from Hell“.

Singl Rain On The Graves, který navazuje na velmi uznávanou skladbu Afterglow Of Ragnarok, ukazuje vynalézavost, expanzivitu a poutavost The Mandrake Project. Zvukově těžké a bohaté na hudební textury album ukazuje, jak Bruce přivádí k životu dlouho připravovanou hudební vizi.

Bruce Dickinson a jeho fenomenální kapela oživí hudbu The Mandrake Project na velkém turné letos na jaře a v létě. Jednou ze zastávek turné bude také Česká republika a to festival – Masters Of Rock ve Vizovicích který se uskuteční 11. – 14. července 2024.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...