Do Prahy zavítala německá metalcorová kapela ANNISOKAY

Do Prahy zavítala v rámci své evropské „Abyss Tour 2023“ německá posthardcorová / metalcorová kapela ANNISOKAY, která dala svým fanouškům příležitost zažít výbušnou energii a elektrizující zvuk

ANNISOKAY jsou známí svým melodickým, agresivním zvukem a strhujícími živými vystoupeními, díky nimž si vydobyli jméno na mezinárodní hudební scéně.

Večer zahájilo kvarteto TO KILL ACHILLES ze skotského Dundee které má na kontě dvě alba. Čtveřice bez okolků vstoupila na pódium a zahájila svůj set.  Jejich hudební styl se pohybuje mezi alternativním rockem a metalcorem, jedna skladba dokonce připomněla noise rockové ikony FUGAZI, přičemž kytarista k navození tohoto dojmu používal téměř čistý zvuk Gibson SG. Křikloun Mark Tindal předvedl emotivní a strhující vystoupení a projevil nesmírnou vděčnost publiku za to, že se na ně přišlo podívat.

Další na řadě byla norská čtveřice FIXATION. Jako kapela se objevili v roce 2020 s debutovým EP „Global Suicide“ a nedávno vydali debutové album „More Subtle Than Death“. Fixation rozhodně vědí, jak zaujmout. Kapela vstoupila na pódium za bombastického intra se zvonky a napínavou hudbou, která elegantně přešla do jejich první písně. FIXATION si rozhodně potrpí na obrovské melodie a delší písňové struktury s rozmanitými elektronickými prvky.

Zpěvák Jonas W. Hansen využil svého chlapeckého šarmu, aby navázal kontakt s publikem a rozpálil ho jako správný zahřívač. A fungovalo to pozoruhodně dobře. Ačkoli kapelu mnozí v publiku předtím neznali, začali si hudbu viditelně užívat, vznikaly mosh pity a circle pity a teplota v téměř vyprodaném Stormu začala pozoruhodně stoupat. FIXATION odehráli svůj set velmi přesvědčivě a jejich koncert skončil za velkého potlesku nově získaných příznivců.

V průběhu let si ANNISOKAY vybudovali silnou diskografii, která zahrnuje alba jako „The Lucid Dream(er)“ (2014), „Devil May Care“ (2016), „Arms“ (2018) a nejnovější desku „Aurora“ (2021). Každé album ukazuje jejich růst a vývoj, s mixem elektrizujících riffů, vzletných vokálů a úderných bicích.

Přišel čas na akt večera. Kapela vstoupila na pódium a intro se proměnilo v první tóny otvíráku „The Abyss“. Křikloun Rudi Schwarzer přivítal publikum slovy „Köln, was geht?“ a kapela odstartovala píseň. Publikum bylo na palubě od první minuty. Také kapela se snažila publikum rozpálit, kytarista a zpěvák Christoph si očividně užíval, že může s fanoušky komunikovat ve svém rodném jazyce, a celá nálada byla veselá a uvolněná.

Z hudebního hlediska kapela vytáčela hladinu energie. Neustálý proud crowd surfařů zaměstnával ochranku a při písni „Friend or Enemy“ si Rudi sám trochu zasurfoval. Publikum tu rozhodně bylo pro tento druh akce, která pokračovala v nezmenšené míře, dokud kapela neoznámila se svou písní Coma Blue‘, že se koncert chýlí ke konci. Publikum díky zběsilému křiku a potlesku, dokázalo přivést kapelu zpět na další dva přídavky, po kterých se dav rozešel do čtvrteční noci.

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...