Recenze: Doggybag – Zákony míjení

Máte rádi kytarový rock? Tak sáhněte po albu Zákony míjení které na sklonku února tohoto roku, vydal pražský Doggybag. Jedná se o kytarovku s bluesovými vlivy.

Po šesti letech koncertování a skládání vydal pražský DOGGYBAG ucelené album písničkového bluesrocku nabité melodiemi a kytarovými riffy. CD „Zákony míjení“ je jedenáct skladeb stylově rozkročených od bluesových dvanáctek přes rockové kytarovky až k romantickým baladám.

Posluchač alba ocení precizní práci Libora Mikošky s prostorem a snahu kytaristů o čitelnost. Doggybag na sebe zbytečně nestaví mnoho zvukových vrstev a zůstává u základu, na kterém dlouhodobě staví – kytarového bluesrocku s jasnou melodickou linkou.

CD „Zákony míjení“ obsahuje jedenáct skladeb stylově rozkročených od bluesových dvanáctek přes rockové kytarovky až k romantickým baladám. Album těží z vyzrálého hlasového projevu Martiny Horejšové,  která zní dobře nad přímočarými kytarovými riffy i v rozsáhlejších plochách pomalých skladeb.

V textech písní se Martina vtipnou i vážnou formou vyrovnává s životními peripetiemi mladé ženy. Najdeme tu klasicky „rockabilly“ text „Suchý voči“ i zasněnou polohu v titulní náladovce „Zákony míjení“.

Kapela na CD zařadila singly z let 2015-16 (Čivava Blues, Dobrou noc milenkám a Listí), ostatní skladby nahrála v létě 2018.  Doggybag volí konzervativní přístup a svá aranžmá staví na syrovém zvuku tradičních kytarových aparátů bez velkých úprav, občas na albu uslyšíme akustické a dvanáctistrunné kytary.

Osvěžující výjimkou jsou dvě krátká hostování Libora Mikošky na klávesy a foukací harmonika Václava Stacha v blues „Kdyby ďábel II“.  Rytmika stojí na bicích Karla Jenčíka ostříleného desítkami let v českém rocku a přesné hře basistky Markéty Haové.

Datum vydání21. 02. 2019

1.Suchý voči blues
2.My Baby’s Gone
3.Pozdní sběr
4.Čivava blues
5.Zákony míjení
6.Blues o odvaze
7.Dobrou noc milenkám
8.Šugrdedy šafl
9.Listí
10.Úspornej typ
11.Kdyby ďábel II

Doggybag: Martina Horejšová (zpěv, cowbells), Markéta Haová (baskytara), Karel Jenčík (bicí), Michal Nosek (kytary, zpěv, perkuse). Hosté: Adam Balcar – kytara (2), Marek Jansa – kytara (7), Libor Mikoška – kytara (5) a klávesy (4,6), Václav Stach – kytara a harmonika (11)

7.7
Awesome

Posluchač alba ocení precizní práci Libora Mikošky s prostorem a snahu kytaristů o čitelnost. Doggybag na sebe zbytečně nestaví mnoho zvukových vrstev a zůstává u základu, na kterém dlouhodobě staví - kytarového bluesrocku s jasnou melodickou linkou.

  • SKLADBY 8
  • ZVUK 8
  • PŘEBAL ALBA 7
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...