EUFORY ve svých řadách vítají nového zpěváka

Slovenská power metalová kapela EUFORY našla nového zpěváka jménem Marek Milo

Po bezchybně zmáknutém vystoupení power metalistů z Martina na Masters of Rock se z jejich stáje ozvala nemilá zpráva: s okamžitou platností je opouští vokalista Luboš Senko. Kapela přitom měla naplánovaných několik dalších koncertů. EUFORY jako profíci sehnali kvalitní, avšak dočasnou náhradu v osobě Maya Petranína – známého rockera nejen v československých vodách. Teď ve svých řadách vítají stálého člena kapely jménem Marek Milo.

Marka už někteří z vás mohou znát z živých vystoupení, kapela si jej totiž na posledních třech koncertech, jak se říká, prubla a on se osvědčil jak jako vokalista, tak, jak sami dodávají, i jako kamarád. EUFORY nejsou jeho první kapelou, tu založil ve svých šestnácti letech, hudba jej ostatně jak akademicky tak ve volném čase doprovázela celý život.

Jak sám dodává: „Od štyroch rokov spievam, popri tom som sa učil od piatich rokov na akordeón sám podľa sluchu potom som chodil do ZUŠky 3 roky. Neskôr som sa učil hrať na organ najskôr sám potom som mal súkromného učiteľa. Po základnej škole som vyštudoval konzervatórium v Žiline obor organ a dirigovanie a na vysokej škole som vyštudoval organ a hudobnú výchovu.“ A z druhé strany jeho otec po večerech pouštěl nahrávky DEEP PURPLE, QUEEN, PINK FLOYD aTHE BEATLES, čímž zažehnul Markovu vášeň pro tvrdou hudbu: „Moje vokálne vzory preto sú Ian Gillan, Jorn Lande, David Coverdale, Ronnie James Dio, zo ženských hlasov Floor Jansen a Noora Louhimo.“

Kapela si dá kvůli změnám v sestavě přes zimu menší koncertní pauzu. Chce se koncentrovat na zapracování nového hlasu do kapely a složit společně s ním i nové skladby, které budou určené pro Markův vokál. Také chtějí zapracovat i na nových promo fotkách, zkrátka i bez koncertů budou mít napilno. Na léto už mají naplánovaných na desítku festivalů, kde se předvedou v plné síle.

Merch Eufory seženeš tady

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...