Němečtí metalcoristé Heaven Shall Burn vrací na scénu s novým albem

HEAVEN SHALL BURN s potěšením oznamují vydání svého nového dvoj alba „Of Truth and Sacrifice“, které vyjde na konci března!

Heaven Shall Burn je německá kapela hrající metalcore (v tomto žánru jsou považováni za zásadní interprety) s prvky deathcore, někdy se ale také uvádí melodic death metal. Jejich anglické texty se vymezují např. proti rasismu a sociální nerovnosti, všichni členové jsou navíc vegani. Založena byla v roce 1996. Do dnešního dne vydali osm studiových alb.

Kapela se nechtěla nechat chytit do nekonečné smyčky nahrávání ve studiu, koncertů, dalšího nahrávání, turné…atd., a tak si dopřáli zaslouženou tvůrčí přestávku, během které nejen, že dobili baterky, ale nashromáždili kupu nových nápadů a nových inspirací.

Kytarista kapely Maik Weichert k tomu říká:

„Rozhodli jsme se, že jedno album je málo, a tak jsme připravili hned 2CD. Je to něco jako opravdové umělecké dílo, do kterého se mohou fanoušci zcela ponořit, je tam ponecháno dost prostoru pro překvapení a experimentování. Je to fajn, že můžeme dát fanouškům dvakrát tolik, než obvykle, když jsme je nechali tak dlouho čekat.“

Koncepčně je album rozděleno na dvě poloviny: „pravdy“ a „oběti“. „Jde vlastně o to, co jsme ochotni obětovat pro pravdu. Ukazuje na současný vývoj lidské populace, jejich oslepnutí a neochotu obětovat cokoli za účelem jakékoli změny v jejich životech. Přesto i v dnešním světě existuje mnoho lidí, kteří tohle přesně dělají. Učitelé v Africe, kteří riskují své životy, aby mohli vzdělávat tamní děti. Novináři, kteří ohrožují vlastní bezpečnost, aby ukázali lidem, co je špatně.“ pokračuje Maik.

Hudebně se můžete těšit na „značkovou Heaven Shall Burn“ muziku, atmosférické vyhrávky a limitovaná edice obsahuje navíc také 90´dokument Ingo Schmolla „Mein grünes Herz in dunkeln Zeiten“, který sledoval kapelu celý rok, aby pronikl do těch nejhlubších zákoutí skupiny HEAVEN SHALL BURN.

Zbrusu novou desku od HEAVEN SHALL BURN můžete slyšet naživo na festivalu MASTER OF ROCK, 9. – 12. 7. 2020, areál likérky R. Jelínek VIZOVICE! Nenechte si to ujít!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X