Heavy metalový AVATAR přivezl do Prahy svůj kočovný cirkus

Do Prahy dorazilo turné The Great Metal Circus. Ve zcela naplněném SASAZU se uskutečnil koncert Americké melodic death metalové smečky ÆTHER REALM a švédského heavy metalového kolosu AVATAR

Ve středu 13. března 2024 hráli v doslova narvaném (ne-li vyprodaném) pražském klubu Sasazu, Avatar a Æther Realm. Při pohledu na množství lidí a jejich nadšení by člověk neřekl že je středa.

Æther Realm, kteří přijeli jako support Avataru až ze Spojených států, začali svůj set v půl osmé večer, a okamžitě dokázali, že přijít do klubu dřív, byl správný krok. Naštěstí tak učinilo velké množství metalistů, protože mnoho z nich dorazilo právě na show Severokarolínců.

Předskakující kapela nejenže odehrála vkusný set, ve kterém se dokonale prolínal melancholičtější folk s tvrdým death metalem, ale navíc byla na pódiu neuvěřitelně upřímná. Jejich vášeň a humor spolu s vděčností za to, že si mohou zahrát v Čechách, byly ryzí a dělaly vystoupení ještě upřímnějším.

Velký metalový cirkus Avatar začal přesně ve 20:45. V souladu s názvem turné byla kapela i pódium, na kterém hrála, oblečena do cirkusových motivů. A jaká to byla persona! Eckerström se dokonale zhostil role kombinující vtipálkovského klauna a cirkusového krupiéra se zkušenostmi vypilovanými za poslední dvě desetiletí.

Přestože je zpěvák v Avataru nesporným frontmanem, výrazné role hráli i ostatní členové skupiny, kteří kromě puncování svých nástrojů předváděli na pódiu různé scénky. Některé z výstřelků Avataru během jejich dvouhodinového setu zahrnovaly Eckerströma hrajícího na trubku mezi diváky, jeho vyskakování z obří dárkové krabice na pódiu a kytarovou bitvu mezi Jonasem Jarlsbym a Timem Öhrströmem.

Žádný metalový koncert se samozřejmě nemůže spoléhat jen na show a žádný obsah. Kromě toho, že Avatar předvedl řadu zábavných vystoupení, dopřál publiku pořádnou porci dobrých písní, Avatar ukázali široký hudební záběr a styl.

Aby se Eckerström udržel v chodu, mezi písněmi hltal kdoví co z kanystru. Publikum mu během večera v podstatě zobalo z ruky a je skutečným důkazem toho, že Avatar dokázali ve středu večer zcela zaplněný klub rozproudit na 1000%.

Velkolepost, nadšení a oddanost fanoušků, fakt, že bylo téměř vyprodáno, lidé cestující z jiných zemí, prostě všechno. Byl to epický zážitek. Nejen celá ta cirkusová estetika a momenty, které byly spíš divadlem než metalovým koncertem, ale i přítomnost kapel, jejich soudržnost a to, jak vypadaly, že jsou naprosto v pohodě, sehrané a užívají si to, ale přitom berou svou hudbu a showmanství vážně.

Vlákno temnoty a tíhy, které si nějakým způsobem udrželo svou přítomnost navzdory hravosti a cirkusové estetice, nějakým způsobem způsobilo, že ty kýčovité triky nebyly příliš kýčovité. Jasné barvy a lesk podbarvovala temnotou, která z toho dělala spíš strašidelnou než zábavnou záležitost.

Chvíle vážnosti a náladovosti, které členové kapely vplétali do hloupostí, nemluvě o jejich divadelním i hudebním talentu, z toho udělaly nezapomenutelný večer který určitě se dostane do top 10, ne-li top 5 mnoha fanoušků.

Foto z koncertu najdete zde

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...