Na hradě Točníku již brzy odstartuje letní putovní festival Hrady CZ

15. ročník letního festivalu Hrady CZ, který má dvě části České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ. je za dveřmi, odstartuje již v pátek a sobotu 12. a 13. července na hradě Točníku.

Putovní festival se uskuteční během léta na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Program festivalu je postaven na vystoupení špiček české a slovenské hudební scény.

Letošní největší hvězdou je kapela Kryštof, která se na festival vrací po dlouhých šesti letech a vystoupí na všech zastávkách. Na každém z osmi českých hradů dále nebudou chybět ani punkeři Rybičky 48, slovenští No Name, kapela Arakain s Lucií Bílou, mladá talentovaná parta Mirai, rapper Marpo & TroublegangMichal Hrůza a kapela Harlej.

V průběhu léta budou moci fanoušci na jednotlivých hradních zastávkách zhlédnout také koncerty takových kapel a interpretů, jako jsou například Sto zvířat, Anna K., Jelen, PSH, Wohnout, Kamil Střihavka & The Leaders!, Trautenberk, The Agony nebo Visací zámek.

Točník Středočeský kraj 12. – 13. 7. 2019 – program
Kunětická hora Pardubický kraj 19. – 20. 7. 2019 – program
Švihov Plzeňský kraj 26. – 27. 7. 2019 – program
Rožmberk nad Vltavou Jihočeský kraj 2. – 3. 8. 2019 – program
Veveří Jihomoravský kraj 9. – 10. 8. 2019 – program
Hradec nad Moravicí Moravskoslezský kraj 16. – 17. 8. 2019 – program
Bouzov Olomoucký kraj 23. – 24. 8. 2019 – program
Bezděz Liberecký kraj 30. – 31. 8. 2019 – program

Letní kulturní festival České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ je také zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech. Nabídne netradiční atmosféru, která se bude lišit od ostatních letních festivalů nejen ojedinělým prostředím ale i bohatým sortimentem doplňkových služeb a občerstvení.

V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů.

TEXT FOTO: FACEBOOK HRADY CZ
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...