Švédští IN FLAMES vypustili do světa nové album představí ho na Rock for People

Kapela IN FLAMES, která v polovině 90. let zformovala takzvaný severský melodický death metal vypustila do světa své netrpělivě očekávané třinácté album které osobně představí na festivalu Rock for People v Hradci Králové.

Současná kapela stojící na jediných dvou původních členech.. zpěvák Anders Fridén a dnes už šedivý kytarista Bjorn Gelotte jsou poznávacími znaky formace.. ve své třicetileté veleúspěšné kariéře svůj kolos posunuli skrze melodický death metal s folkovými prvky k death metalu čistému i alternativnímu, skoro thrash metalu, aby se opakovaně setkávali se svými kořeny a zanechávali inspirativní tvůrčí stopu pro své následovníky po celém světě.

Silné melodické linky jsou v tvorbě In Flames vyvažovány skoro až schizofrenním obsahem, kdy charismatický zpěvák Anders Fridén chce zničit svět, pro který pláče, a volá Boha, jehož lásku zároveň odvrhuje. Smrt je základní ingredience, stejně jako dvojšlapka, která tepe nekompromisně a stále, a tvoří základy pro mnohovrstvé monumentální kytarové nadstavby.

V pořadí třinácté album s názvem „I, The Mask“ které je opředeno tématem temnoty a lidské psychiky, vtrhlo na pulty obchodů v pátek 1. 3. 2019. Poslední dvě desky produkoval slavný Howard Benson (např. My Chemical Romance, Motörhead), který dodal masivní zvuk, a společně obhájili pozici jedné z největších metalových kapel světa.

Novinka „I, The Mask“ vychází hned v několika různých verzích. Dostupná bude jako běžné CD, limitované CD v digipacku, na vinylu nebo v luxusním sběratelském boxu.

Rock for People se bude konat na začátku prázdnin od 4. do 6. července na letišti v Hradci Králové.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...