Jak můžete podpořit kapely, které musely zrušit koncerty kvůli koronaviru?

Pokud jde o hudbu a kulturu obecně, nastal dominový efekt zrušených koncertů, festivalů a jiných akcí po celém světě. Zrušené koncerty a turné znamenají pro některé kapely a interprety jen jednu věc: „ŽÁDNÝ PŘÍJEM!“

Možností jak pomoci vaší oblíbené kapele či hudebníkovi v těchto časech je hned několik. Nejjednodušším způsobem jak pomoci, je pustit si hudbu oblíbeného interpreta nebo kapely na YouTube nebo Spotify ale také nakupovat merch a jiné zboží z jejich oficiálního internetového obchodu.

1Nejjednodušší způsob jak pomoci oblíbenému interpretovi nebo kapele je pustit si jejich hudbu na YouTube ale je třeba si dávat pozor na to, že hudbu nebo videoklip díváme / posloucháme přímo na oficiálním kanálu interpreta či kapely. 90% těchto hudebních kanálů na YouTube má spuštěnou monetizaci videí, takže z každého přehrání získají alespoň malou částku. Čím více shlédnutí, tím více zhlédnutí reklamy a tím větší podpora.

2Podpořit své oblíbence můžete i přehráním jejich hudby přes Spotify. Za každé přehrání jim opět jde určitá částka peněz. I v tomto případě se jedná o zanedbatelnou částku, ale čím více zhlédnutí, tím větší peněžní podpora. Je to jednoduché a Vás to nic nestojí. Zapněte si hudbu během práce nebo doma. Hudba Vám zpříjemní den a ještě pomůžete.

3Dalším způsobem je, předobjednat si nové album. Pokud má váš oblíbený interpret nebo kapela nové album, které ještě nevyšlo, tak si ho určitě před objednejte přes jejich oficiální webové stránky, na iTunes nebo v jiných online obchodech. Dáte tak signál, že je o album zájem a pomůžete tak kapele získat vydavatelskou podporu.

4Pokud kapela zrušila koncerty určitě ji potěší když budete nakupovat merch a jiné zboží z jejich oficiálního internetového obchodu. Kupte si CD, LP nebo hezké tričko a podpořte tak svého oblíbeného interpreta nebo kapelu i tímto způsobem.

5Nejlepší a nejúčinnější reklama je doporučit něco, někomu dalšímu. Totéž platí i při hudbě. Doporuč příteli nebo přítelkyni nové CD oblíbeného interpreta nebo kapely, nebo se poděl o zážitek z nového videoklipu, který můžeš rozeslat svým přátelům do e-mailu nebo přes Facebook či Instagram.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...