Japonská legenda X JAPAN vydává po osmileté pauze nový singl

X JAPAN, jedna z nejúspěšnějších rockových skupin v historii Japonska, vydala svůj první nový singl po osmi letech, „Angel“

X Japan vznikli v roce 1982 a jsou bezpochyby jednou z nejúspěšnějších a nejznámějších japonských rockových kapel. Mezi rockovými fanoušky po celém světě si tato kapela vydobyla legendární status, postarala se o rozruch na festivalu Coachella, vystoupila jako headliner na velkých místech, jako jsou Wembley Arena a Madison Square Garden, a rekordních 18krát vyprodala japonský Tokyo Dome s kapacitou 55 000 míst.

Posledním singlem X JAPAN byla v roce 2015 skladba „Born To Be Free“ a v roce 2018 byl ve 30 zemích světa uveden kritikou oceňovaný dokumentární film o kapele „We Are X“, který získal ocenění na filmových festivalech SXSW a Sundance.

Skladba „Angel“ s hudbou a texty lídra, skladatele, bubeníka a pianisty Yoshikiho, je jednou z nejosobnějších a nejemotivnějších balad kapely. „Angel“ celosvětově distribuuje Melodee Music/Ingrooves/Virgin Music Group.

X JAPAN prodali dohromady více než 30 milionů alb, singlů a videoklipů a hráli milionům fanoušků po celém světě. V roce 1997, na vrcholu svého úspěchu, se skupina rozpadla. Na začátku roku 2007 se Yoshiki a zpěvák Toshi dali znovu dohromady a ještě téhož roku se oficiálně reformovali.

Kapela zahájila svůj reunion v roce 2008 třemi večery v Tokyo Dome. V roce 2010 poprvé vystoupili na festivalu Lollapalooza v Chicagu. Bezprostředně po skončení festivalu odehrála skupina největší koncert ve své historii, když vyprodala dva po sobě jdoucí koncerty na japonském stadionu Nissan a zaplnila 140 000 míst. Poté kapela zahájila své první severoamerické turné, které vyprodala po celých Spojených státech a Kanadě.

V roce 2018 debutovali na festivalu Coachella a v září 2018 odehráli tři vyprodané koncerty na výstavišti Makuhari Messe pro 100 000 fanoušků.

Současná sestava X JAPAN je Yoshiki (bicí, klavír, skladatel),Toshi (zpěv),Pata (kytara),Heath (baskytara),Sugizo (housle, kytara).

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...