Nahlédnutí do paměti Jindry Vobořila – Knižní vydání

Vážení čtenáři, série vzpomínek pod názvem „NAHLÉDNUTÍ DO PAMĚTI ZPĚVÁKA JINDRY VOBOŘILA“ kterou najdete ZDE, je u konce. Vzhledem tomu, že Jindřich Vobořil začal podnikat kroky vedoucí k jejich knižnímu vydání, tak po vzájemné dohodě s ním, publikace vybraných kapitol na portálu REGIOLIST MUSIC končí.

Příznivci českého rocku a jeho historie se tak mohou v budoucnu těšit na zajímavé, poučné ale i vtipné vzpomínky z hudebních aktivit a profesionální kariéry nestora české rockové scény který bez servítků seznámí čtenáře s československou realitou bigbítových kapel a interpretů, ve kterých zabrousí i k parazitům dob minulých.

Ke vzpomínkám a vydání knihy se Jindřich Vobořil vyjádřil formou vzkazu takto:

„Tak tímto momentem bych rád svou porci vzpomínek na internetu ukončil. Důvod je prostý. Předpokládám, že se mi časem podaří vydat své vzpomínky jako knihu. A ta bude jistě alespoň desetkrát obsažnější, než tyto ukázky. Bude mít asi několik částí. První se vztahuje k historii rodiny Vobořilů a Žižkova. Jedná se částečně o paměti mého otce, který tu popisuje život na Baklovce, kolem dnešního Olšanského náměstí, od počátku minulého století, vznik trampingu na Žižkově a svoje působení v různých fotbalových klubech, včetně Viktorky Žižkov.
Následuje moje žižkovské dětství a začátek mých hudebních aktivit. Poté následuje celá moje profesionální hudební kariéra, kde se snažím nevyhýbat se ani nepříjemnostem života a taky některým konkrétním jménům. která s těmito událostmi souvisí. Prostě, snažím se prezentovat svoje názory, aniž bych se snažil někomu zavděčit, natož pak někomu ublížit. To není rozhodně mým cílem. Nikoho nechci zbytečně hanět, ani vyzdvihovat. Prostě – komu čest, tomu čest. A když se mi něco nelíbí, nebojím se to vyslovit.
Jako bonus na konci knihy by měly být dvě kapitoly o mých nástrojích a aparaturách, ale taky o mých zvířátkách. A pokud to půjde, taky pár fotek. Zatím se tedy s vámi loučím a těší mě zájem, který jste na hudebním portálu REGIOLIST MUSIC o mé zážitky projevili“.

Závěrem stručný výčet současných aktivit Jindry Vobořila, kterých není zrovna málo:

V současné době, působí Jindřich Vobořil v několika projektech. V Hudebním divadle Karlín zpívá roli Annáše v české verzi rockové opery Jesus Christ Superstar (po sečtení obou pražských provedení plus koncertní verze, se svým vystupováním blíží k úctyhodné 1500 repríze).

Další jeho aktivitou je kapela Česká trojka věnující se vlastní tvorbě, ta na podzim loňského roku vydala CD „Krokodýlí farma“. Kromě toho už 15 let zpívá s kapelou Marma Kansas Revival a několik let hostuje v kapele Parademarche. Občas jako host vystoupí i se spřátelenými kapelami, například s Náměsíčným pierotem z Hradce Králové.

Za zmínku také stojí, že v nedávné době Jindra Vobořil, dokončil svůj klubový program, kde se sám doprovází na akustickou kytaru, a kromě vlastních písniček uvádí i kousky z rockové historie, které v Čechách ještě nikdo nedělal.

Pozn. redakce –  Kniha na úvodní fotografii je fiktivní a pouze ilustrativního charakteru stejně jako její název .

Komentáře jsou uzavřeny.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...