Kapela Dymytry oznámila odchod Protheuse. Kdo ho nahradí?

Kapela Dymytry oznámila odchod zpěváka Protheuse. Ten ukončí své působení v sestavě koncertem v O2 areně, který je naplánovaný na 24. listopad letošního roku. Za rozhodnutím Jana Macků stojí dlouhodobé neshody s ostatními členy formace.

Prohlášení kapely Dymytry
Rodino, toto prohlášení je nejtěžším krokem v naší dvacetileté cestě od zkušebny až po vyprodanou O2 arenu. Náš vysněný velkolepý koncert 24.11.2023 bude zároveň uzavřením společné cesty s Protheusem. Pak se bohužel naše cesty po vzájemné dohodě rozejdou. Každý se vydáme svým směrem, který nás žánrově baví a naplňuje radostí, jež by měla hudbu a koncerty doprovázet.
Předstírat u tak velké události, že je vše v pořádku, by bylo klamem vůči vám fanouškům i vůči sobě samým. Naši nejbližší jsou svědky toho, jak dlouho jsme se snažili překonat všechny neshody. Nejedná se o první vzájemný nesoulad, krizí jsme prošli už kolem monstrum koncertů a po vydání Revoltera. A tak v největší domácí hale odehrajeme poslední show ve stávající se stavě.
Do narozeninového koncertu ale dáme vše! Vzpomínku na vzájemných dvacet let si chceme zachovat jen tu nejlepší. Věřte, že to bude nezapomenutelný zážitek!
Protheus se po ukončení působení v kapele vrhne naplno do své sólové dráhy. My (Dymo, Gorgy, Mildor a R2R) máme před sebou velkou výzvu a tou bude najít nový hlas, aby Dymytry hudba mohla žít dál. Rodina zůstává pohromadě!

Vyjádření Jana Macků
Moji milí, nebudu to víc rozebírat, všechno je řečeno ve videu, od srdce a upřímně. Neopouštím Vás, Dymytry rodinu, opouštím cestu, kterou se Dymytry vydali. Už pár let to není moje cesta.
Děkuju klukům za krásnejch dvacet let, byla to velká jízda! A přeju svojí, teď už bývalé, kapele Dymytry, ať mají všude plný sály a plní si svoje sny tady doma i v zahraničí. Je to pro nás pro všechny těžký rozhodnutí a věřte, že jsme ho dlouho promýšleli a hodně o tom mluvili. Dvacet společných let je kus života. Proto, prosím, buďte v diskuzích v klidu a ve smíru.
Život jde dál. Já se budu nadále věnovat kapele Protheus, kluci si za mě najdou super náhradu a jedeme dál! Přijďte s námi uzavřít krásnejch dvacet let 24.11. do O2 arena nebude to žádná zádušní mše, ale velkolepej poslední společnej mejdan! Dál zůstáváme kámoši, co to spolu táhli dvacet let a taky někam dotáhli.

Na sociálních sítích se začaly objevovat spekulace o tom kdo Protheuse nahradí ale nechme se překvapit koho kapela jako náhradu oznámí. V historii rockové hudby už došlo k řadě případů, kdy musela kapela hledat náhradu za svého frontmana. A ačkoliv se některé osobnosti zastupují nesmírně těžko, skupiny i s náhradníky nadále vyprodávají haly.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...