Kapela High On Fire vydala videoklip k písni „Burning Down“

Kalifornská stoner-metalová kapela High on Fire, držitelka ceny Grammy, vydala videoklip k novému singlu „Burning Down“, který je převzat z jejich nadcházejícího alba Cometh the Storm, které vyjde 19. dubna

Video „Burning Down“ bylo natočeno živě a na místě v GodCity Jasonem Zuccem během nahrávání Cometh the Storm. Části videozáznamu obsahují přímé záběry z nahrávání alba, včetně vroucích vokálů Matta Pikea.

„Burning Down‘ začíná klasickým Pikeovým riffem. Myslím, že tato píseň se vrací k ranému zvuku High On Fire, ale je naplněna čerstvými, novými prvky. Má zabijáckou drážku, do které se můžete opravdu ponořit. Tělo písně se zformovalo v naší zkušebně PNW a my jsme přišli s bridge/sólovou sekcí a dokončili aranžmá, když jsme byli v GodCity. Přínos Kurta Balloua jako producenta byl také velmi užitečný. Jeho bystré uši a neotřelý pohled na věc byly při tvorbě tohoto alba neocenitelné“.

Jedenáctipísňové album – deváté studiové album kapely – představuje vydání první nové hudby od alba Electric Messiah z roku 2018 a první, na kterém se objevil bubeník Coady Willis (Big Business, Murder City Devils) spolu s baskytaristou Jeffem Matzem a kytaristou/zpěvákem Mattem Pikem.

Kapela High On Fire, která v roce 1998 povstala z popela kultovních Sleep, odstartuje letošní evropskou šňůru 4. června v Brně, v Kabinetu MÚZ (jediná zastávka v ČR), kam jí doprovodí GOSPEL OF THE FUTURE.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...