Metalová kapela Motorband pokřtila nové album

Původem teplická metalová kapela Motorband která se v hudebním průmyslu pohybuje už třicet let, pokřtila své nejnovější v pořadí již páté studiové album. Nechyběli u toho vzácní hosté z branže

Motorband u nás v době svého vzniku patřil k průkopníkům metalu a na oblohu české hudební scény vynesl hvězdu, jakou je beze sporu zpěvák Kamil Střihavka. Právě s ním kapela v 80. letech začala vystupovat a vydávat alba a stala se tak zakladatelem českého speed metalu.

Za dobu existence kapely se v ní však vystřídala zpěváků i ostatních muzikantů celá řada a jediným původním členem tak zůstal jen zakladatel kytarista Libor Matějčík. S ním v aktuální sestavě působí kytarista Jan Jiříček, zpěvák Luděk Struhař, baskytarista Karel Adam a bubeník Ivo Batoušek. Ti včera opožděně oslavili kulatiny Motorbandu a nadělili si k nim nové album s jednoduchým názvem „V“, které v pražské restauraci U krále Václava IV. i pokřtili.

Samotnému křestu však předcházel koncert, na kterém mohli hosté i fanoušci slyšet průřez celé třicetileté historie kapely včetně pecek z nejnovějšího alba, jako třeba písně Kde byl bůh, ke které byl nedávno vydán videoklip.

Celý koncert doprovázela přátelská až rodinná atmosféra. A není se čemu divit. Přátel tam měli muzikanti opravdu hodně. Dorazil například i Aleš Brichta nebo původní zpěvák Motorbandu, Kamil Střihavka který stál celou dobu v kotli a nářez linoucí se z pódia si patřičně užíval.

Pod pódiem byl nachystaný i frontman Olympicu, Petr Janda. Ten se v určený okamžik přesunul ke kapele a chopil se coby kmotr nového alba svého slova. Vzpomínal na dobu, kdy je v době jejich začátku poznal a spolupracoval s nimi na svém projektu Rockmapa i na komplikace při nahrávání jejich prvního alba Made in Germany.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...