Kapela STELLVRIS vydala své debutové album „Persistence“

V pátek 27. října 2023 vydala pražská kapela STELLVRIS své debutové album s názvem Persistence, na kterém spolupracovala s americkým producentem Jonathanem Dolesem z KonKrete Studios

Hudebně album kreativně zkoumá různé příchutě moderního metalu. Zatímco některé skladby vás vtáhnou chytlavými melodiemi a hladkými, čistými vokály, jiné vás rozdrtí zběsilými kytarovými riffy, kontrabasovými kopáky a silnými výkřiky.

Většina písní ve skutečnosti kombinuje oba tyto přístupy, včetně epických refrénů a brutálních breakdownů. Rukopis STELLVRIS však zůstává rozpoznatelný na celém disku.

Kapela nabízí překvapivé aranže a nečekané změny, předvádí skvělou harmonii mezi kytarou, baskytarou, bicími a svěže znějícími syntezátory a vše završuje okouzlujícím hlasem frontmanky Nicol.

Asi největší kontrasty v pojetí hudby a zpěvu najdeme v Letting Go, což je tichá balada věnovaná rodičům a jejich nekonečné podpoře v tom, co kapela dělá, na rozdíl od Who’s the Target Now, kde nenajdete nic jiného než těžké riffy, výkřiky a temné growly, ve které Nicol poukazuje na to, že terčem šikany se může snadno stát i tyran.

Album obsahuje celkem deset skladeb. Texty každého z nich přitom mají stejného jmenovatele, tedy houževnatost či houževnatost, a to i v obtížných situacích, nepřestat si věřit a jít za svým snem. To je také důvod, proč se album jmenuje Persistence, protože tento přístup provází kapelu od samého počátku.

Na albu najdete témata jako kyberšikana (Avatar), psychické problémy (Burnout, House of Cards) nebo nepochopitelnost soudit lidi jen na základě prvního dojmu nebo drbů (Persistence).

Spolu s albem kapela vydala také nový videoklip ke stejnojmennému singlu .

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...