Koncert INEKAFE v Lucerna Music Baru nabídl parádní zábavu

Před třiceti lety se Československo rozdělilo na dva samostatné státy, pro mnohé to ale nic neznamená, protože se stále cítí být Čechoslováky. Se svou novou deskou Made in Czechoslovakia to dokládá i slovenská kapela INEKAFE

Slovenskou partičku zná snad každý, na hudební scéně se pohybuje téměř třicet let. V loňském roce vydala nové album MADE IN CZECHOSLOVAKIA na které vybrala cover verze 10 československých hitů, písně z osmdesátých let nahrála podle svého gusta v pop-punkové podobě a v současné době nejen s nimi vyrazila na na koncertní šňůru MADE IN CZECHOSLOVAKIA TOUR 2023 které nahrazuje turné INEKAFE 25 ROCKOV TOUR k 25. výročí kapely.

Skupina INEKAFE v čele se zpěvákem a kytaristou Vratkem Rohoněm do turné zařadila jak zastávky po největších městech v Čechách tak i na Slovensku, turné zahájila ve čtvrtek 12. ledna ve zcela vyprodaném pražském Lucerna Music Baru kde si si naprosto podmanila publikum.

Koncertu předcházelo natáčení televize Prima do pořadu Topstar s ostříleným moderátorem Diváckých zpráv a reportérem denního Top Staru Tomášem Krausem po té už se do klubu začali valit natěšení fanoušci a nebylo jich málo, od vstupního vchodu se táhla  pasáží fronta až do pražské Vodičkovy ulice a kapacita Lucerna Music Baru byla brzy zcela vyčerpána.

Vše vypuklo okolo půl deváté večerní kdy Vratko Rohoň (Vraťo) (kytara, zpěv), Jozef Praženec (Dodo) (bicí), Vlado Bis (baskytara), rozjeli svůj 90 minutový set ve kterém se nejprve fanouškům připomněli svými několika zásadními hity z jejich dosavadní tvorby, posléze se koncert přehoupl do střední části s návratem do dob Československa v duchu desky Made in Czechoslovakia s deseti předělávkami – 5 českých a 5 slovenských skladeb.

Zazněl normalizačníh hit „Holky z naší školky“ od Hložka s Kotvaldem a další české písničky jako „Paráda, Severní vítr, Anděl a Včelka Mája“ ve kterých si Vratko velmi obstojně poradil s češtinou, samozřejmě nechyběly i ty slovenské covery z alba jako „Chráň svoje bláznovstvá“ Petera Nagye, nebo „ZRPŠ“ od Pavola Hammela. V závěrečné poslední části koncertu kapela fanoušky opět zavedla do reality songy ze své diskografie.

I když samotné album „Made In Czechoslovakia“ nebude patřit mezi ty, ke kterému se posluchači budou často vracet tak co se týče jeho prezentace na živo, tak rozhodně nabízí parádní zábavu a příjemné a svěžího vzpomínání kde si  ti kteří na koncert zavítají psychicky odpočinou a zazpívají což rozpálené publikum ve zcela vyprodaném Lucerna Music Baru potvrdilo.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...