Kultovní OCEÁN dodal středověkým hradbám magickou atmosféru

Znovuzrození kultovní českobudějovické formace Oceán bylo před lety na domácí hudební scéně velkou událostí, tak jsem využil příležitosti podívat se na její živé vystoupení na festivalu Rock&Pop Fest kde byla headlinerem.

Čtveřice hudebníků zde představila své druhé řadové album „Femme Fatale“, které vydala v loňském roce, svůj koncertní set doplnila i hity z alba předchozího a nechyběly ani songy které jste byli zvyklí slýchat z úst Petru Muka.

Potemnělá atmosféra nového alba umocněná magickým zpěvem Jitky Charvátové která převzala místo po zesnulém Petru Mukovi, do prostředí středověkých hradeb u slepého ramene řeky Labe ve městě Nymburk kde se festival konal, naprosto dokonale zapadla.

Klávesy stále zručného fachmana Petra Kučery, elektronické bicí Jan Vozáryho a skvělá kytara Petra Honsy této dnes již kultovní skupiny zněli naprosto skvěle.I přes téměř nulovou návštěvnost festivalu si muzikanti společně s hrstkou návštěvníků svou hodinku na stagi užívali.

Přesto, že mou parketou je rock metalový žánr, tak mě Oceán svým vystoupením opravdu nadchl a lze ho jen doporučit. Myslím si, že skupina Oceán si v budoucnu na multi-žánrových festivalech rozhodně své místo najdeZávěrem bych chtěl vyzdvihnout skvěle odvedenou práci dvorního zvukaře skupiny. 

  1. Markéta Kolínská říká

    Opět parádní report!

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...