Amatérské kapely HLASTE SE! Začíná hudební soutěž Líheň!

Největší česká soutěž amatérských kapel Líheň která vznikla v roce 2002, vstupuje do svého 18. ročníku.První kola proběhnou souběžně už 7. března a poprvé se odehrají i v zahraničí.Stačí do půlnoci 28. února 2019 poslat nahrávku a info o kapele.

Soutěž Líheň je proslulá a významná zejména tím, že na rozdíl od spousty jiných nese přívlastek „klubová“, což znamená, že se celá odehrává živě před zraky diváků a hlavně odborné poroty. Letos však bude významná i složením klubů.

Poprvé se soutěž bude prezentovat i mimo Českou republiku a to v sousedním Polsku, konkrétně v klubu Boss Garage Pub v Krakowě! Tradičním klubem, kde se soutěž Líheň roky pořádá, je havířovská Stolárna, většinou zde však probíhalo jen Velké finále. Tentokrát se sem však přesouvají všechna havířovská soutěžní kola. Dalším klubem bude karvinský klub Hard Cafe.

Do soutěže se v posledních letech tradičně hlásilo přes dvě stě skupin z České a Slovenské republiky, ale od roku 2013 výrazně i z Polska, či ze vzdálenějších až exotických zemí – např. Mali, Irán, Jižní Korea, či Kolumbie. V roce 2013 také poprvé vyhrála zahraniční kapela – Behavior z Polska. Od roku 2015 se také významně zvýšil zájem kapel, kterých se od té doby hlásí pravidelně na pět stovek ročně a v roce 2017 dokonce neuvěřitelných 948!!!

Každoročně soutěž podporuje hudební Patron soutěže, na jehož postu se už vystřídala taková jména jako Kamil Střihavka, Buty, Abraxas, či Insania, nicméně pořadatelé stále připravují nová překvapení. V roce 2018 například Velké finále poprvé po dlouhých letech uspořádali na open air festivalu konkrétně na Slezskoostravském Rockfestu, který se stal Patronem pro tento rok.

Pro kapely jsou připraveny ceny, které by je mohly posunout o kousek dál – nahrávací studia a věcné dary. Soutěžní kapely mohou natočit vždy po jednom novém singlu pod dohledem letitých zvukařů v GM studiu v Jablunkově, karvinském Studiu Hard cafe, či studiu AGEUM v Přerově! A pokud potřebují jen nějaké to vybavení do zkušebny či na pódium, pak je tradičně vybaví Hudební svět.cz!

Hlaste se na www.lihen.cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...