LINKIN PARK zažalován bývalým baskytaristou

Bývalý baskytarista Linkin Park Kyle Christner podal žalobu na renomovanou nu-metalovou kapelu z Los Angeles s tvrzením, že mu nebyla po právu připsána zásluha ani kompenzace za jeho účast na jejich raných demo nahrávkách

Navzdory svému podílu na více než 20 písních Linkin Park Christner tvrdí, že za svou roli v kapele nedostal žádnou odměnu.

Sporné skladby byly součástí box setu „Hybrid Theory“ k 20. výročí LINKIN PARK, který vyšel v roce 2020 a který zahrnoval EP kapely z roku 1999, na kterém se podílel Christner, spolu se vzácnými a dříve nevydanými písněmi kategorizovanými jako „Forgotten Demos“, „B-Side Rarities“ a „LPU Rarities“. Christner tvrdí, že byl nápomocen při vytváření několika z těchto písní, zejména dříve nevydané „Could Have Been“.

„Ačkoliv měl Christner kdysi mylný dojem, že jeho basové party byly znovu nahrány na EP poté, co opustil kapelu, při bližším zkoumání identifikoval svou baskytarovou hru na edici EP, která je součástí box setu,“ uvádí se v žalobě.

„Ve skutečnosti se zdá, že Christner hrál nejméně na skladbách 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11 a 12 z alba Forgotten Demos, na skladbách 1, 2, 7, 13, 14, 16, 17 na LPU Rarities a na 7 na B-Side Rarities, stejně jako na EP Hybrid Theory,“ dodává žaloba, která byla podána u amerického okresního soudu pro centrální okres Kalifornie ve středu (8. listopadu).

Christnerova právní snaha má za cíl zajistit uznání za jeho příspěvky a spravedlivou část výdělku z písní, na kterých se podílel. Prosazuje také dlouho opožděné licenční poplatky vyplývající z jeho dřívějšího angažmá. Žaloba uvádí jako obžalované členy Linkin Park Mikea Shinodu, Roba Bourdona, Brada Delsona a Josepha Hahna, spolu s jejich nahrávací společností Warner Records a manažerskou společností Machine Shop.

„Bylo by nespravedlivé, aby si žalovaní ponechali takovou výhodu, aniž by žalobci zaplatili jeho spravedlivý podíl,“ uvádí se v žalobě.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...