Švédská kapela MAJESTICA ohlásila vydání nového alba ‚A Christmas Carol‘

V roce 2019 vydali švédští power metaloví hrdinové MAJESTICA své debutové album „Above The Sky“, které se v metalové komunitě setkalo s obrovským úspěchem

Nyní, v roce 2020, jsou zpět nejen s novým albem, ale rovnou se speciálním zážitkem pro své fanoušky: vánočním hudebním power metalovým albem s názvem „A Christmas Carol“.

Bude se jednat o symfonický power metal v duchu MAJESTICA, spolu s prvky, inspirovanými osobnostmi, jako jsou TWILIGHT FORCE, RHAPSODY, ALAN SILVESTRI, DANNY ELFMAN nebo JOHN WILLIAMS. Předobjednávky alba začnou 23. října spolu s vydáním prvního singlu.

Tommy Johansson říká: „Můj sen se konečně splnil. Po mnoho let jsem chtěl vydat vánoční album, protože atmosféra kolem Vánoc je vždy tak klidná a hudba s jasným vánočním tématem je vždy krásná a velmi dobře napsaná. Důvod, proč jsme se rozhodli vytvořit hudební album s příběhem Ebenezera Scroogea, je velmi jednoduchý. Je to prostě skvělý příběh, který se má vyprávět kolem Vánoc, a funguje tak dobře jako muzikál. A pomocí různých zpěváků jsme to uskutečnili a s výsledkem jsme velmi spokojeni.“

K jejich hudebnímu směru dodává: „Lidé mohou opět očekávat skutečný power metal, ale tentokrát je to o něco více symfonické a epické ve srovnání s naším předchozím albem „Above The Sky“. Pokud jde o symfonické party, posunuli jsme to o kousek dále a zahrnuli jsme mnohem více orchestrálních nástrojů, včetně trubek, zvonů, zvonkohry a rolniček na saních, abychom skutečně dosáhli vánočního zvuku.“

Vokály jsou opět v duchu Michaela Kiskeho, Tobiase Sammeta a Sebastiana Bacha, ale tentokrát společně s hostujícími zpěváky z kapel jako VEONITY, HOT BEEF INJECTION a všemi členy MAJESTICA, kteří zde zpívají.

Na předchozím albu „Above The Sky“ mohou lidé slyšet legendárního bubeníka Uli Kusche (ex-HELLOWEEN, ex-GAMMA RAY, Ex-MASTERPLAN). Na tomto albu má MAJESTICA skvělého bubeníka Joela Kollberga (VEONITY), který nejenže hraje na bicí, jako by se pro to narodil, ale také miluje power metal a přesně ví, co je potřeba.

„Všichni jsme velmi spokojení s Joelem jako bubeníkem, a to nejen za to, jak hraje a jak rychle se naučil všechny předchozí písně spolu s novým materiálem, ale také proto, že je to skvělý chlap a my ho prostě milujeme. Je to skvělý bubeník, skvělý zpěvák a skvělý přítel.“ uzavírá Tommy.

Hudbu napsali, nahráli i zprodukovali si sami kluci z kapely MAJESTICA v Nygårdu v Ekshäradu, v létě roku 2020. Mix a mastering tohoto alba si vzal do svých rukou Jonas Kjellgren (SCAR SYMMETRY, RAUBTIER) v Black Lounge Studios.

Kapelu MAJESTICA si budete moci naživo poslechnout na METALFESTU v PLZNI, amfiteátru Lochotín 3. – 6. 6. 2021!

  1. […] Více informací o novém albu najdete v příspěvku Švédská kapela MAJESTICA ohlásila vydání nového alba ‘A Christmas Carol’ […]

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X