Slovenská heavy metalová legenda 80. let Makar Čudra se vrací na scénu!

Legendární slovenská heavy metalová kapela MAKAR ČUDRA, která se proslavila koncem 80. let s hitem „Strigy, na sabath!“, se vrací na scénu.

Makar Čudra která řadí se mezi legendy slovenského Heavy metalu, vznikla počátkem roku 1987 a dodnes má řadu svých příznivců. Bohužel brzy po jejím vzestupu nastal konec a skupina odešla do zapomnění, nyní ale ohlašuje návrat v nové sestavě, s novým hlasem a kromě klasických hitů i s novými metalovými peckami.

Úspěšná heavy metalová kapela konce 80. let, v níž začínali například: muzikálový zpěvák Peter Švestka, kytarista Vlado „Jerzy“ Jurča (Svobodná Evropa, Extip) či král šlágrů Otto Weiter, se proslavila skladbou „Strigy, na sabath!“ která dodnes patří mezi největší heavymetalové hity na Slovensku.

Tak jako během celého působení kapely, i nyní je na jejím čele kytarista a autor všech skladeb, „mistr Makar Čudra“ Ivan Kutný .

Novým zpěvákem se stal Harvey Havran Harvey Havran (The Karnsteins, Daggerose, Bosorak, ex-Strygon), o druhou kytaru se stará Rado Nedbálek (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, Janesession, ex-Strygon), basovou kytaru obsluhuje Vlado „VH-One“ Harasník (Janesession) a za bicí se posadil  Marek „Marc B.K.“ Kučera (Braňo „Temo“ Černák & Temeraf, The Karnsteins, Janesession, Daggerose, Tits of your girlfriend, ex-Extip).

Nová sestava Makar Čudra v současné době nahrává nové EP, které bude šířit nejen na CD, ale i na elektronických platformách. Na léto má skupina naplánovaných několik koncertů na Moravě a oficiální domácí premiéra se bude konat 26. září v bratislavském Randal Clubu.

Novinky kapely můžete sledovat na jejích oficiálních stránkách www.makarcudra.sk a www.facebook.com/makarcudraheavymetal

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X