METALFEST OPEN AIR 2024 potvrzuje prvního headlinera!

METALFEST 2024 potvrzuje prvního headlinera a dalšího vyslance pekel – black-metalovou ikonu DIMMU BORGIR!

13. ročník mezinárodního metalového festivalu METALFEST OPEN AIR vítá do svého seznamu potvrzených kapel nové, přímo ikonické jméno – DIMMU BORGIR! Po loňské návštěvě polských zrozenců temnoty BEHEMOTH k nám nyní peklo vysílá další své nažhavené black-metalové misionáře – norské DIMMU BORGIR!

DIMMU BORGIR slaví už 30. výročí své existence a za tu dobu se stali významnými, klíčovými umělci, kteří zanechali nesmazatelnou a velmi ostrou stopu svého zvuku ve světě metalu. DIMMU BORGIR, se zrodili přímo v srdci norské black metalové scény v roce 1993, a dost rychle se dokázali vymanit z hranic žánru. Odvážili se zkombinovat tradiční black-metal s opulentní symfonickou orchestrací a stali se tak průkopníky nového oboru.

Po svých posledních dvou úspěšných albech “Abrahadabra” (2010) a “Eonian” (2018) a remixované verzi “Puritanical Euphoric Misanthropia” ohlašují nyní DIMMU BORGIR svůj 30letý odkaz tím, že poprvé vydají kolekci svých cover písní.

“Inspiratio Profanus” obsahuje cover verzi “Black Metal” (VENOM), žánr definující “Perfect Strangers” (DEEP PURPLE), fanouškovsky velmi oblíbenou “Burn In Hell” (TWISTED SISTER), elektrizující ztvárnění songů legendárních CELTIC FROST a další pecky nesmírně vlivných umělců!

Deska vyjde už 8. prosince a vy se můžete začít těšit na start letní festivalové sezóny! Ten totiž zajišťuje právě plzeňský METALFEST a s DIMMU BORGIR to bude extra brutus start! Co dodat? Snad jen to, že kapela nehráva moc často a tato headline show na plzeňském METALFESTU bude patřit jen k několika málo exkluzivním vystoupením, kde legendu uvidíte live!

METALFEST OPEN AIR 2024 – 31.5. – 2.6.2024, Amfiteátr Lochotín, PLZEŇ
Festivalové vstupenky, za super cenu, platnou do konce listopadu, parkování a campy objednávejte exkluzivně zde: https://www.metalfest.cz/cs/Metalfest-vstupenky

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...