Valašská heavy metalová formace POWER 5 chystá digitální reedici svých alb

Moravská heavy metalová formace POWER 5 z valašského Brumova, chystá digitální reedici všech svých alb, které dnes už bohužel nejsou fanouškům metalu k dispozici

Moravská partička POWER 5 která patří mezi stálice české heavy metalové hudební scény, má na svém kontě 7 CD , jeden DVD nosič a nespočet koncertů po celé České republice a na Slovensku, ale také třeba v Polsku, objevila se i po boku světových hvězd metalu jako jsou ACCEPT, EDGUY nebo HELLOWEEN.

Reedice alb skupiny POWER 5 proběhne digitální formou a nebudou tedy lísovány nové CD. Pro fanoušky, kteří chtějí hudbu streamovat zdarma, budou jednotlivé desky k dispozici na kapelním kanálu na YouTube a také na mobilních aplikacích.

„Při diskuzi s fanoušky nad playlistem našich koncertů jsme si uvědomili, že noví a mladí fandové neznají naše staré desky. Ty vyšly ve své době na CD a jsou dávno vyprodané. A tyto desky nejsou dostupné ani nikde na internetu. Mladší a noví fanoušci, ale třeba i novináři, tak nemají možnost naše staré písničky znát nebo poznat“, vysvětluje důvody digitální reedice zpěvák skupiny Olin Škrabal.

Ti kteří chtějí skladby vlastnit a tím také podpořit skupinu, ti si je budou moci koupit v digitální podobě.

„Byly i úvahy o tom, že by jsme desky vydali formou nějakého výročního CD nebo LP paketu. Ale jedná se o nákladnou záležitost a všichni dobře víme jak je to dnes s prodejem CD. Tak jsme nakonec zvolili digitální variantu. Ale zase jsme si dali tu práci, že jednotlivé skladba zveřejněné na YouTube budou opatřeny texty, takže každá skladba bude vlastně samostatné lyric video“, dodává Olin

Jednotlivé desky budou zveřejňovány v průběhu jara. A na FB profilu skupiny budou vycházet články k historii vzniku jednotlivých desek. Členové skupiny tam také dopodrobna rozeberou vždy několik zajímavých skladeb z jednotlivých desek.

Skupinu Power 5 lze také najít na oblíbené streamovací službě Spotify. „Na Spotify jsme umístili naše poslední CD Talisman, jehož součástí bylo také Best of album. Takže některé staré skladby se nachází také tam“.

Toto reediční vzpomínání je předznamenáním roku 2021, kdy skupina POWER 5 oslaví 25 let na scéně a má v plánu vydat zcela nové řadové album.

www.power5.cz
www.facebook.com/power5band
www.youtube.com/user/power5cz

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X