Metalový festiválek na trutnovsku poslal malé Ellence 14 tisíc korun

Uplynulý velikonoční víkend se v Trutnově – Volanově konal již 15. metalový festiválek Monster of Metal and Hardcore! Na sobotní akci dorazilo bezmála 300 návštěvníků z Trutnovska, Liberecka, Hradecka ale i ze sousedního Polska, což jen potvrzuje, že je tato akce známá v širokém okolí a stala se již tradiční hudební zastávkou spousty fanoušků.

Sváteční velikonoční víkend se však už na festiválku nesl ve znamení koledy.. koledy ve formě charitativní sbírky, spojenou navíc s dražbou dekorační lampy, kterou vlastnoručně vyrobil jeden z pravidelných návštěvníků akce Jan „Kaiser“ Prokop. Ta byla letos určena pro malou Ellenku Jantošovičovou z Dolních Kounic na Moravě, která má DMO spastickou kvadruparézu.

Fanoušci však opět ukázali, že stejně jako v předešlých dvou letech, mají přes drsný zevnějšek srdce na pravém místě. Sbírka pro ani ne tříletou dívenku vynesla 7452 korun a dražba lampičky, která probíhala dokonce i přes telefon, tuto částku rozšířila o dalších 2200 korun. „Její výherce, Petr Ficbauer ze Studence, při jejím převzetí částku dokonce navýšil o 2800 korun na celkových pět tisíc, za což mu patří obrovské poděkování i jménem Ellenky,“ uvedl organizátor akce Libor „Mazi“ Mazura, který pak ještě se svou rodinou částku navýšil. Ellence tak na její konto přibyde krásných 14 tisíc korun.

Hlavní hvězdou večera byla známá německá deathmetalová kapela Purgatory. Domácí scénu pak zastoupili Embrace the Darkness, Pikodeath, pražští Konfront, Horrible Creatures a konečně hudební stálice Antigod, v jejímž čele stojí charizmatický zpěvák „Chymus“.

„Všechny kapely napříč metalovým spektrem předvedly skvělý hudební představení a spolu s úžasnými fanoušky tak celý festival doprovázela parádní atmosféra, která nás nabíjí a motivuje do dalších let!“ uvedl Libor „Mazi“ Mazura, organizátor akce.

Foto z  akce najdete na facebookových stránkách fotografa Briareos Lema

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...