Moravskoslezští rockeři LAUTR vypustili do světa nové album

Moravskoslezská hard & heavy parta LAUTR vypustila do světa nové album S peklem smířený. Přináší na něm to, na co jsou fanoušci kapely zvyklí. Chytlavé refrény, energii, texty ze života, prostě písničky, které si chcete zpívat

Nové album kapely LAUTR nese název S peklem smířený, ale black metalové texty s opěvováním Satana nečekejte. Pojmenování desky vzniklo kombinací názvů dvou písniček, které na něm najdete – Sám se sebou smířený / V pekle – a uvědoměním, že peklo si ze života často děláme sami, bojem sami se sebou. „Když jsi sám se sebou smířený, je všechno akorát…“ můžete slyšet hned v úvodní skladbě.

Stejně jako předchozí album Půlnoční anděl, i nová deska obsahuje jednu raritní předělávku, ke které už klip běhá na Youtube. Je jí metalová verze lidové písně Ej padá padá rosenka. K jejímu nahrávání si LAUTR přizval legendárního muzikanta, bývalého člena kapel Blue Effect a SLS Leška Semelku.

„K předělávce Rosenky jsme se dostali vlastně náhodou. Hrávali jsme ji na zvukovkách, když jsme nastavovali aparát a nějak nám zůstala pod kůží. Všichni známe verzi ze 70. let v podání Blue Effect, takže jsme k ní přistupovali s respektem, ale naši verzi jsme chtěli udělat jinak. Prostě po našem. Díky Leškovi tam ale návaznost na Blue Effect je. I když na jejich albu Svitanie tuhle písničku zpíval Olda Veselý, na koncertech byla v podání obou.“ říká kapelník LAUTRU Jožo Hladký.

Nová deska kapely LAUTR S peklem smířený přináší 10 písniček, které potěší fanoušky poctivého hard rocku a metalu. Většinu z nich kapela plánuje zařadit do playlistů následující koncertní a festivalové sezóny.

Křest alba

Sraz mániček na Lysé hoře
sobota 1. 4. 2023 11:00
Chata Maraton
Lysá hora

Seznam skladeb

01 Sám se sebou smířený
02 Projdi bludištěm
03 Magická noc
04 Rosenka (feat. Lešek Semelka)
05 V pekle
06 Oceán
07 Sígr
08 Blaničtí rytíři
09 Hledači pokladů
10 Probuzená křídly

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...