Music Festiwall 2017 navštíví špičkový metalový kytarista Gus G

Ve dnech 8. a 9. září proběhne v pražských Modřanech (areál Kytary.cz) druhý ročník akce Festiwall. Tento netradiční fesťák je určený hlavně pro hudebníky a lidi, kteří mají k hudbě blíže než běžní posluchači.

Vystoupení, jaké jste ještě nikdy předtím neměli možnost vidět, na 9. září chystá asi nejrespektovanější český kytarista Michal Pavlíček. Bude plné kytarového mistrovství, improvizace, ale také úcty k hudbě a hudební kolegialitě. Společně s ním na jednom pódiu zahrají také kytaristé Alex Hutchings a Simon McBride z Velké Británie.

Na Festiwallu vystoupí fenomenální Kytarista Gus G, který krom své vlastní kapely strávil řadu let coby dvorní kytarista Ozzyho Osbourna. Tenhle chlápek má spoustu zkušeností i kytarových schopností.

Vystoupí také kytarový virtuóz a hudebník, který byl časopisem Guitar Player vyhlášen nejlepším akustickým kytaristou planety. Řeč je o italském umělci Peppinu D’Agostinovi.

V modřanském areálu Kytary.cz budou návštěvníci moci spatřit dvě vozidla, která se představí v přestavbě na velká pódia: Red Bull Tour Bus a Roland Boss Truck jehož jediný evropský exemplář přijede do Prahy po svém turné z Německa. Tuto aparaturou a nástroji vybavenou dvojici doplní ještě hlavní Fender stage, která je letošní novinkou.

Pro hudebníky a hudební skupiny bude přichystané vybavené nahrávací studio pro vyzkoušení a konzultace nahrávání plus speciální inteligentní systém pro vyzkoušení nazvučení zkušebny či koncertu sestavou Harman Connected PA.

I letošní ročník bude zdarma, což platí pro vstup do areálu v pátek i v sobotu. Pořadatelé berou Festiwall jako službu hudební komunitě a prostor, kde by se hudebníci měli setkat, navzájem se inspirovat a odnést si spoustu zážitků a hudebního know-how.

V areálu proběhne spousta hudebních workshopů a seminářů, např. workshop Zdeňka Bíny (minus123minut) na téma hledání cesty k vlastnímu hudebnímu vyjádření, workshop Jara Cossigy o beatboxu, maďarského kytaristy Maté Bodora o hře na sedmistrunnou kytaru nebo na besedy pod taktovkou magazínu Frontman.cz.

Tři významní výrobci hudebních nástrojů přivezou na festival luxusní nástroje, přičemž většina z nich bude v ČR k vidění úplně poprvé. Budete si tak moci prohlédnout unikátní custom shop nástroje značek PRS, Taylor guitars nebo Ibanez.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...