Návrat NANTOKANARU s novým EP „Emotional Damage Wreckage“

Alternativní rock/post-metalová kapela NANTOKANARU s japonskou tematikou, vydala nové EP „Emotional Damage Wreckage“

Česko-americká alternativně rocková kapela Nantokanaru založená v roce 2007 klasickým kytaristou a japanologem Igorem Prušou se zapsala do podvědomí českého publika osobitě pojatou živou performancí – členové kapely vystupují výhradně v tmavých oblecích a jejich vystoupení doprovází extravagantní Go Go tanečník.

Jejich první album He „Who Dances With Swans“ z roku 2008 bylo zvoleno nejlepším debutem roku, a ve stejném roce vyhrává kapela i celonárodní hudební soutěž Jack Daniels Music. Následně kapela odletěla do amerického Nashvillu, kde nahrála nový materiál s producentem Davidem Barbem (Deerhunter, R.E.M.).

V roce 2012 nahrává Nantokanaru ve studiu SONO pětipísňové EP „She Who Plays Shadows“, ale kapela záhy pozastavuje činnost, protože Igor se v mezičase přestěhoval do Tokia, kde pracoval na svém druhém doktorátu.

O deset let později se Nantokanaru vrací na scénu se zbrusu novým materiálem a pozměněnou sestavou. Kytaristé Igor Pruša a Derek Saxenmeyer píšou hudbu a texty, rytmickou sekci tvoří bubeník Michal Grepl a baskytarista Vít Kraváček z kapely Poletíme?, a na post hlavního zpěváka přichází Filip Vlček z kapely John Wolfhooker.

Nová sestava pokračuje v rozvíjení nekonvenčního přístupu, ve kterém se mísí syrové emoce, hudební experiment a japonská symbolika. Výsledkem obnovení funkčnosti kapely po deseti letech je vydání třípísňového EP „Emotional Damage Wreckage“ které pojednává o sklíčenosti emocionálně rozervaného jedince v betonové džungli tokijské megalopole.

K titulní skladbě vznikl videoklip, jedná se o první oficiální videoklip od vzniku kapely který představuje symbolické vyvrcholení jejího mnohaletého úsilí.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X