V pražském Karlíně zazněl nefalšovaný rock v podání skupiny NAZARETH

Po třikrát přeloženém termínu zavítala do pražského Fora Karlín v rámci svého výročního turné TATTOOED ON MY BRAIN TOUR legendární hardrocková kapela NAZARETH která tady představila songy ze svého poslední již 24 alba Tattooed On My Brain 

Skupina NAZARETH pochází ze Skotska a byla založena v roce 1968. Spolu s kapelami jako LED ZEPPELIN, DEEP PURPLE, URIAH HEEP nebo BLACK SABBATH byly nástrojem v otisku Hard Rock a položily základ o rok později vznikajícího heavy metalu. Debutovali v roce 1971 albem ‚Nazareth‘ a poprvé dosáhli první desítky v německých žebříčcích s ‚Loud‘ n ‚Proud‘ z roku 1973. Šestého výstupu, ‚Hair Of The Dog‘, se v roce 1975 prodalo přes milion kopií, čímž se NAZARETH stal jedním z nejlepších počinů na světových podiích.

V roce 2018 NAZARETH oslavili 50. výročí a vydali album „Tattooed On My Brain“ které přijeli 30.9. 2021 představit i do pražského Fora Karlín. Po odchodu Dana McCaffertyho je posledním zbývajícím zakládajícím členem této legendy baskytarista Pete Agnew. Od roku 2015 stojí za mikrofonem Carl Sentance, který byl zodpovědný za drsné vokály ve švýcarské metalové kapele KROKUS. Kapelu doplňuje Jimmy Murrison na kytaru a Lee Agnew na bicí.

Skotský NAZARETH rockový koncert ve Foru Karlín, který do tohoto místa dobře zapadl, zahájil bez předkapely, úderem osmé večer. Carl Sentance dává starým pouličním lovcům groove a bluesový pocit, jak by se dalo jen stěží očekávat. I když je „Razamanaz“ stále velmi originální, tak „Dream On“ musíte pozorně naslouchat a aby jste změnu za mikrofonem okamžitě rozpoznali. I Jimmy Murrison, který se ke kapele připojil v roce 1994, po coververzi ‚CRAZY HORSE‘ Beggars Day ‚ ukazoval, jakým je skvělým kytaristou.

Přesto že byl koncert koncipován z valné většiny na sezení tak v polovině koncertu diváci vyslyšeli výzvy Carla Sentanceho a vábení Peteho Agnewa a přesunuli se pod pódium a do uliček mezi sedadla což se sice některým, kteří si zakoupili lístek na sezení do první řady nelíbilo, ale byla tak navozena správná atmosféra rockového koncertu která k této legendární skupině rozhodně patří.

Přesto že tato jedna z nejdéle hrajících kapel vystupuje na hudební scéně pouze s jediným původním členem v sestavě a proto jí někteří pamětníci v současné době řadí spíše mezi revivalové, tak se jednalo o pohodový a pěkný koncert. Žádná mega show, žádná pozlátka ale pravý a nefalšovaný rock.

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X