Neberte rozchody tragicky, radí kapela Dolls in the Factory

Frýdecko-místecká kapela Dolls in the Factory vydává singl Never Let It Break You Down z loňského EP Phoenix. V pozitivně laděném videoklipu se objevují tváře mnohých přátel a fanoušků.

„Neberte rozchody s partnerem příliš tragicky, není to konec světa. S jistotou na vás čeká někdo, s kým to může být mnohem lepší,“ vysvětluje poselství songu Martin Velička. Skladba Never Let It Break You Down pochází z EP Phoenix, které kapela vydala v loňském roce. Po dvou úspěšných výpravných videoklipech z dílny Ondřeje Urbance (Stop for a Minute) a Ondřeje Kudyna (Seven Parts of the Rain) jde nyní o odlehčený pozitivní klip z vlastní produkce.

„Když jsem začal psát text k Never Let It Break You Down, napadl mě jako první rým: I feel so lonely, I’m going slowly – což mě docela rozesmálo a řekl jsem si, že napíšu něco o rozchodu, ale trošku s humorným podtextem. No a když jsem přemýšlel nad námětem na klip, bylo důležité, aby podtrhl samotný text. Oslovili jsme fanoušky, ti zazpívali naší písničku bez daných pravidel jen tak, jak to sami cítí, a my jsme je u toho natočili,“ doplňuje za kapelu Martin Velička.

Kapela Dolls in the Factory vznikla ve Frýdku-Místku v roce 2011 a za své působení vydala EP Hurricane (2012) a album Statues (2013). Skladba Believe z výše jmenovaného alba Statues se stala velmi úspěšnou díky filmu Křídla Vánoc, kde zazněla. Se singlem Change the world kapela vyhrál hitparádu rádia Rock Zone.

Zakládající členové Mirai Navrátil a Šimon Bílý se od kapely v roce 2014 oddělili a založili si vlastní projekt. Po dalších personálních změnách se kapela v roce 2018 ustálila v následujícím složení: Vojtěch Václav Metoděj Švanda (zpěv), Martin Velička (basová kytara), Ondřej Pavelka (kytara, doprovodné vokály) a Daniel Burek (bicí).

V tomto složení mají na kontě aktuální EP Phoenix (2021) z něhož vzešly videoklipy ke skladbám Stop for a minute a Seven parts of the rain. Oba klipy se umístily na předních příčkách hitparády Óčko chart.

WEB: www.dollsinthefactory.com
Facebook: facebook.com/dollsinthefactory
Instagram: instagram.com/dollsinthefactory

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...