Bubeník kanadské skupiny Rush Neil Peart podlehl rakovině mozku

Po tří a půl ročním boji s rakovinou mozku, zemřel v úterý 7. ledna v kalifornské Santa Monice ve věku 67 let, bubeník a také textař kanadské progresivně rockové kapely Rush, Neil Peart

„Se zlomeným srdcem a nejhlubším smutkem musíme sdílet strašnou zprávu, že v úterý náš přítel, bratr a spoluhráč z kapely po dobu více než 45 let, Neil, prohrál neuvěřitelně statečnou, tří a půl letou bitvu s rakovinou mozku (Glioblastoma). „Prosíme přátele, fanoušky a média, aby v těchto těžkých a bolestivých časech respektovali soukromí rodiny. Ti, kteří chtějí Neila uctít, mohou poukázat jeho jménem dar organizacím bojujícím s rakovinou,“ stojí na stránkách skupiny Rush..

Neil Peart byl známý pro svou skvělou techniku hraní na bicí. Časopisem Rolling Stone byl například označen jako 4. nejlepší bubeník všech dob a figuroval takřka v každém podobném seznamu nejlepších bubeníků.

Peart vyrostl v Port Dalhousie v Ontariu. Během dospívání se pohyboval mezi regionálními kapelami a snažil se o to, aby se bubnování stalo jeho profesí. Po krátkém pobytu v Anglii se Peart vrátil domů, kde se v roce 1974 připojil ke zpěvákovi a basistovi Geddymu Leemu a kytaristovi Alexu Lifesonovi.

Peartův vstup do kapely znamenal, že se Rush začali soustředí na náročnější materiál a bubeník také převzal kontrolu nad texty skupiny. Peart potom pokračoval s kapelou Rush až do roku 2015 na turné. Ta ukončila svou činnost v roce 2018.

Kromě svých povinností v kapele Rush, si Peart také našel čas, aby rozvinul své spisovatelské schopnosti, které už ukázal na textech kapely. Peart také rád cestoval a byl vášnivým cyklistou. Tyto záliby spojil dohromady a napsal cestovatelské knihy Radiance Over the Rockies a The Masked Rider.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...