Nightwish oznámili, že na nějakou dobu končí s koncertováním

Nightwish vydali překvapivé prohlášení, v němž potvrzují, že pokud jde o koncertování, tak na nějakou dobu „věší ostruhy na hřebík“ a uvádějí, že nebudou koncertovat ani k dalšímu studiovému albu, které má předběžně vyjít příští rok

Jejich prohlášení, které bylo dnes zveřejněno na sociálních sítích kapely, zní následovně: „Po naplánovaných koncertech v červnu 2023 na neurčitou dobu ‚pověsíme ostruhy na hřebík‘, co se týče živých koncertních vystoupení, a nebudeme koncertovat k dalšímu albu. „Důvody pro toto rozhodnutí jsou osobní, ale všichni se shodujeme, že jsou zásadní pro blaho a budoucnost kapely. Buďte si jisti, že spolu stále rádi pracujeme a toto rozhodnutí nemá nic společného s těhotenstvím frontmanky Floor Jansen, ani s našimi dalšími individuálními projekty.

Nightwish mají za sebou rozsáhlé turné k poslednímu studiovému albu Human z roku 2020 :II: Nature. Deska vyšla krátce poté, co se svět začal uzavírat během první vlny covidismu, což znamenalo, že plány na turné k albu musely být opakovaně pozastaveny a odloženy. V roce 2024 spatří světlo světa nové album s 12 novými písněmi a 3 videoklipy! Kapela je z tohoto nového hudebního dobrodružství nadmíru nadšená.

V současné době má kapela na letošní červen naplánovanou smršť koncertů po celé Evropě, přičemž se zastaví ve Stockholmu, Aténách, na festivalu Nova Rock, v Gelsenkirchenu, Kitee, Vasa a na festivalu Tons Of Rock.

FOTO CREDIT Petr Bryk
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...