Němečtí mistři progresivního metalu OBSCURA vydali nový videoklip k písni „The Sun Eater“, který zachycuje technickou preciznost a atmosféru jejich živých vystoupení. Skladba pochází z jejich posledního alba „A Sonication“.
Videoklip režíroval dlouholetý spolupracovník skupiny OBSCURA Mirko Witzki (Arch Enemy, Powerwolf, Electric Callboy). Podívejte se na „The Sun Eater“ níže.
V návaznosti na tento úspěch kapela OBSCURA s hrdostí oznamuje „Shred Fest 2027“, rozsáhlé turné v roli hlavních hvězd, které se chystá rozbouřit Evropu a Velkou Británii. Toto monumentální turné znamená návrat kapely na evropskou půdu s dosud nejambicióznější produkcí, díky čemuž bude rok 2027 pro progresivní death metal přelomovým rokem.
Hlavní mozek kapely Steffen Kummerer komentuje: „Rok 2027 je rokem 25. výročí OBSCURA a my ho zahajujeme nejdelším turné po Evropě a Velké Británii, jaké jsme kdy podnikli. 39 koncertů bez jediného volna – to je skutečné prohlášení. Pamatujte: není to turné, pokud je tam den volna.
SHRED FEST 2027 sdružuje některé z nejlepších představitelů evropského extrémního metalu, včetně kapel z Francie, Dánska, Velké Británie, Nizozemska a Německa. Spolu s legendárními Holanďany Pestilence, britskou avantgardní silou Cryptic Shift, dánskou progresivní/melodickou death metalovou kapelou Thus a neúprosnými Francouzi DVRK budeme několik týdnů vystupovat po celém kontinentu, až vyvrcholí koncertem v našem domovském Mnichově v Německu.
Šiřte to dál, přiveďte své přátele a podporujte všechny kapely od začátku do konce – uvidíme se v roce 2027.“
OBSCURA vystoupí s kapelami Pestilence, Cryptic Shift, Thus a DVRK na putovním festivalu Shred Fest, který se každý rok koná na jiném kontinentu a spojuje některé z nejzuřivějších a technicky nejvyspělejších kapel extrémního metalu. Jedinou českou zastávkou, ze všech 39 míst, bude 26.1. 2027 ostravský Music Club Barrák!

