Na světě je album s nejstaršími studiovými nahrávkami skupiny Odyssea

Na světě je CD s remasterovanými nejstaršími rozhlasovými nahrávkami skupiny Odyssea které potěší opravdové fanoušky. Jmenuje se History a za jeho vydáním stojí Petr Korál který tuto kompilaci i dramaturgicky sestavil.

Plzeňská bigbeatová ikona slaví 40 let existence. Jejími předchůdci byly kapely Koule a Vozembouch. Odyssea byla a dodnes je označovaná jako tancovačková skupina, což vyvěrá ze skutečnosti, že většinu jejích živých produkcí představovalo víkendové hraní na oblíbených čtyřhodinových tanečních zábavách.

V kontextu tzv. tancovačkové scény však byla odjakživa výjimečná už jen tím, že nikdy nevsázela na častý repertoárový model „různé převzaté, ale pro jistotu spíš česky zpívané světové rockové hity plus něco vlastního, aby se neřeklo“. Publiku předkládala výhradně původní autorskou tvorbu. Navíc tvorbu většinou kvalitní a osobitě znějící, jež se zcela vymykala převažující představě o zábavových formacích.

Na albu History vůbec poprvé oficiálně vychází výběr nejstarších studiových nahrávek skupiny Odyssea pořízených v letech 1980–1983.

Skladby
1. Vše, co máš, zdědí tvůj pes
2. Nádraží Florenc, půl páté
3. Stopařské blues
4. Parta frajerů
5. Pokus se počítá
6. Bačkora blues
7. Horečka páteční noci
8. Koukej vypadnout
9. Pro Zuzanu
10. Vědět to
11. Spálená
12. Hrajem všechno (Ber kde ber)
13. Chci jen muziku hrát

 

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X