Těžká podpásovka od vlády! Z hodiny na hodinu zrušila ostravský festival!

Těžkou podpásovku od vlády a vedení Krajské hygienické stanice dostala kultura v Moravskoslezském kraji. Z hodiny na hodinu se rozhodlo o nových nařízeních, které zde zakazují pořádat jakékoli akce nad 100 účastníků

Za letošní zrušený festival Colour of Ostrava,  připravili organizátoři náhradu v podobě multižánrového  NEfestivalu Colours of Ostrava pro 1000 lidí denně. Jenže je s ním konec, zpřísněná protiepidemiologická opatření ho zrušila!

Festival který začal ve středu v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě a měl trvat do soboty 18. července byl dnes 17.7.2020 v poledne z hodiny na na hodinu zrušen! Krajská hygienická stanice v Ostravě s okamžitou platností zakázala bez varování všechny akce nad 100 lidí.

„Zpráva přišla naprosto nečekaně. Mohlo se počkat alespoň do půlnoci. Toto je jako stanné právo. Je to nehorázné, nemravné a ekonomicky devastující,“ řekla naštvaná Zlata Holušová, která má organizaci festivalů na starosti.

Jak je patrné, tak konání dalších podobných akcí nejen v Moravskoslezském kraji je opět v ohrožení, protože nikdo nebude mít jistotu, že ji nebude muset na poslední chvíli zrušit!

Návštěvníkům, kteří si zakoupili lístek na Nefestival, doporučila Holušová sledovat webové stránky a sociální sítě akce, kde se dozvědí další informace. 

Neskutečná situace. V období, které je pro kulturu nejtěžší v novodobé historii, přichází takové náhlé K.O. pro kulturu v Moravskoslezském kraji. Věřím, že se u nás najde zastání pro hudbu jako třeba u kolegů v Británii,“ komentuje současnou situaci mluvčí iniciativy #zazivouhudbu Alexandr Smutný.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...