Poděbradští RIMORTIS přicházejí s ozvěnami minulosti

Pět let čekali fanoušci poděbradské speed metalové kapely Rimortis na následovníka desky Peklo, co říká si svět. Novinka „Ozvěny minulosti“ je tedy již na světě.

Ozvěny minulosti byly v podstatě natočené již před dvěma lety, ale práce byly narušeny hlasovými problémy zpěváka Milana Hloucala. Ty znemožňovaly nahrávku dokončit. Následovalo dlouhé období čekání, na jehož konci byl přibližně před rokem Milanův odchod z kapely. Následovalo složité hledání náhrady, při němž se Rimortis dostali do krize, která vyvrcholila odchodem dalších členů sestavy.

V kapele tak zůstali pouze basák a hlavní textař Vašek Mrzena s klávesákem a také vrchním skladatelem Jirkou Vrbou. Ti stáli před dilematem, zda s kapelou de facto začít od nuly, nebo jít od toho. Nakonec zvítězila první varianta.

Zatímco nástrojové posty obsadila dosud neznámá jména – kytaristovi Martinovi Čermákovi i bubeníkovi Vojtovi Zapadlovi je 18 let – mikrofonu se chopil ostřílený Láďa Spilka. Ten má za sebou nejen účinkování ve spoustě muzikálů (Johanka z Arku, Tajemství, Krysař), ale hlavně angažmá v několika převážně hardcorových kapelách (CalibosSkiff). A jelikož deska už byla natočená, zbývalo jenom dotočit vokály a konečně ji poslat mezi lidi.

Mezi desítkou skladeb na Ozvěnách minulosti jich má hned sedm na svědomí klávesák Jirka Vrba. Zbývají dva příspěvky předcházejícího kytaristy Romana Černého a poslední Andromeda, cover verze písně Věry Špinarové.

Power metalová kapela zpívající česky je v poslední době spíše vzácností a díky Mrzenovu nepochybnému talentu Rimortis v tomto směru u nás těžko hledají konkurenci. Někdy v období alba Vesmírem plout si definitivně našel svůj styl a ten drží i na novince.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...