Pivotest 2017 – pocta Vladimíru Mišíkovi

44 let od založení ETC v Nymburce, 70. narozeniny Vladimíra Mišíka, 40 let existence legendy Telegraf. K tomu Vltava, Znouzecnost, Blanka Šrůmová a Jan Sahara Hedl a další skvělé skupiny a desítky piv malých pivovarů. V Nymburce se chystá ojedinělá hudební akce.

V Nymburce proběhne dvoudenní hudební akce, která nebude jen tak obyčejným festivalem. Pátek 15. září se ponese v duchu oslavy narozenin a vyseknutí poklony muzikantovi Vladimíru Mišíkovi. V sobotou 16. pak navazuje program třetím ročníkem PivoTestu, což je přehlídka kvalitních piv menších pivovarů a výborné rockové muziky.

Psal se rok 1973, kdy se v domě na náměstí v Nymburce rodilo nové hudební těleso, které si začalo říkat ETC, tvořené Vladimírem Mišíkem (zpěv, kytara), Petrem Pokorným (kytara), Vladimírem Padrůňkem (baskytara) a Miroslavem Hrubým (bicí). „Dostali jsme kontakt na bubeníka Mirka Hrubého, který je místní rodák a ten nám vlastně zkušebnu navrhnul,“ vzpomíná na začátky ETC v Nymburce Vladímír Mišík v knize Rockokodák publicisty Lukáše Trejbala. „Pak jsme si v Nymburce udělali takový malý soustředění, ve zkušebně jsme bydleli. Vegetovali jsme tu tím způsobem, že když jsme se ráno vzbudili, zkoušeli jsme. Když nás to přestalo bavit, šli jsme do nějaký hospody a pak šli zase zkoušet. Vlastně to byly úplný začátky a první sestava ETC vůbec. Nymburk je město, kde ETC vyloudilo první kultivovaný nebo méně kultivovaný tóny. Tady je náš začátek,“ doplňuje Mišík.

Čas znatelně poskočil a letos je to tedy 44 let, co v Nymburce vznikla jedna z nejvýraznějších rockových kapel v naší hudební historii. Tři ze čtyř zakládajících členů se dokonce objeví na speciálním koncertě na nymburském hřišti „Starý Polaban.“ Skupinu stále vede básník, skladatel a muzikant Vladimír Mišík, do sestavy se po letech na kytaru vrátil Petr „Kulich“ Pokorný a alespoň jako čestný host bude na akci také první bubeník Mirek Hrubý, kterého Mišík s Padrůňkem odloudili tehdy výtečné nymburské formaci Erupce. Geniální baskytarista Vláďa Padrůněk bohužel zemřel v roce 1991, přesto bude na místě určitě silně přítomen ve vzpomínkách.

Poklona od organizátorů, muzikantů a ocenění od města Nymburk 

„Protože letos Vladimír Mišík slaví 70. narozeniny a navíc je tu ta spojitost s Nymburkem, chtěl jsem pojmout akci trochu jinak, než jen jako obyčejný koncert. Rád bych vyjádřil poděkování a úctu tomuto výjimečnému muzikantovi a člověku ryzího charakteru. Stejně tak to doufám cítí i skupiny které na festivalu Pocta Vladimíru Mišíkovi vystoupí a vyslyší nápad zařadit, jen pro tento večer, do programu nějakou Mišíkovu skladbu,“ uvadí spoluorganizátor akce Josef Podolák.

Rada města Nymburk se navíc rozhodla, přímo na podiu předat Vladimíru Mišíkovi vysoké městské ocenění, Řád stříbrného lva, který předá starosta města Pavel Fojtík.

„Rozhodně nechceme, aby akce působila nějak pateticky, nebo nemístně dojímavě, jen bychom rádi projevili úctu člověku, který nejen v muzice, ale i v osobním životě hodně dokázal,“ dodává Podolák.

Na akci Pocta Vladimíru Mišíkovi vystoupí místní rockové skupiny Nespoutaní hoši, Eclipse of Heaven a Oliverova dálka. Až Kozojídek u Veselí nad Moravou přijede dívčí folk-punková skupina Rózinky, která slavila velký úspěch na festivalech Trutnov Open Air a pro letošek je to jejich jediný koncert v Čechách.  Svým vybroušeným funkem jistě publikum roztančí česko albánští HitFakers a vlídnou melancholií pohladí Blanka Šrůmová, Jan Sahara Hedl a Něžná noc. Produkce festivalu odstartuje v pátek 15. září v 15 hodin.

Na sobotním PivoTestu bude slavit pro změnu místní legenda – Telegraf 

Již v první den festivalu budou na čepu některá excelentí piva malých pivovarů. Hlavní přehlídka a ochutnávka ale vypukne až v sobotu, na akci PivoTest Nymburk, který se pro letošek pořadatelé rozhodli  uspořádat až po skončení hlavní festivalové sezony. „Letos jsme opět vsadili na malé a menší pivovary,“ říká k výběru piva hlavní pořadatel akce Jiří Jelínek. Kromě více než 20 druhů piva včetně místních Postřižin čeká na návštěvníky osm hudebních vystoupení, z nichž dvě si v soutěži vybrali sami fanoušci.

Pořadatelé počítají i s programem pro děti, pamatováno na ně bude i při výběru občerstvení. A na jaké kapely se tedy můžete těšit? Rockovou regionální scénu budou reprezentovat loučenští Razz, z Lysé přijedou Qwil a Diesel. Punkovou scénu i letos zastoupí plzeňská Znouzectnost, po dvou letech si pak návštěvníci budou moci společně s pražskou kapelou KRANZ zazpívat písničky Jirky Schelingera nebo ty od v regionu velmi oblíbené rockové party  Telegraf, která letos jede turné ke 40 letům existence. Hvězdou letošního ročníku pak bude stylově svébytná Vltava, která se po dlouhém spánku opět probudila k činnosti.

Festivalové brány se otevřou v pravé poledne, o začátek hudebního programu se ve 13 hodin postará mladá punková Drsná stěna.

Jednotlivé vstupenky na každou akci zvlášť je možné zakoupit v předprodeji za 250 Kč, dvoudenní pak v předprodeji stojí 450 Kč. V Nymburce si vstupenky můžete zakoupit v Turistickém a informačním centru a v Hudebním klubu Mlejn, v Poděbradech také v Turistickém informačním centru nebo v síti Ticketstream.

Více informací: www.pivotest.cz

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X