Pardubický rockový festival Plameny Rockfest nebude! Pořadatel to zabalil!

Není to tak dlouho co otřásla rock metalovou veřejností zpráva o konci festivalu Rock Heart a je tady další festival, který končí. V tomto případě však nejde o zpronevěru jako v Moravském Krumlově, příčinou je nechuť pořadatelů dál pokračovat.

Řeč je o pardubickém festivalu Plameny Rockfest který se po čtyři ročníky konal ve zdejším pivovarském areálu kde vystoupili například skupiny Harlej, Komunál, Škwor, Visací Zámek, Limetall, Krucipüsk, Törr, Alkehol, Arakain, Doga nebo němečtí Hämatom a spoustu dalších oblíbených.

Podle pořadatele Melouna který na Facebookové stránce festivalu ukončení oznámil, je důvodů hned několik. Jedním z nich je nedodržení dohody ze strany nasmlouvaných kapel které daly přednost jiným festivalům a také tempo, jakým kapely každý rok zdražují.

Dalším důvodem je uváděno EET „V letošním roce by festival čekalo další zvýšení nákladů z důvodu EET – téměř jednou tolik obsluhujícího personálu z důvodu zadávání každého piva do pokladny a tisku účtenek, pronájem pokladen, pokrytí areálu internetem,… K tomu spousta řešení technických problémů s nefunkčností“ uvádí pořadatel Meloun

„Neustále narůstající požadavky ze všech stran požírající radost z vystoupení kapel a pařícího kotle. Sice si tam 50ti letej rocker/pakáč podává mikrofon s 20ti letým popíkářem, vedle stánku s pivem cukrová vata, ale lidí dost na to vše zaplatit a kapelám dávat jednou tolik než jinde… Pro mě tohle prostě není“ dodává.

„Aniž bych měl jakékoli vazby na ostatní rockové fesťáky, budu rád, když místo Plamenů vyrazíte na jiný, čistě rockový fesťák, a tím ho podpoříte. Nejblíž od Pardubic třeba do Hořic The Legends Rock Fest, nebo festival Rock of Sadská 2020. Tam je svět ještě v pořádku“ vzkázal Meloun fanouškům.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...