Pohřeb Petra Hoška proběhl ve stylu punkového mejdanu

Pohřeb Petra Hoška proběhl tak, jak by si každá správná punková ikona přála. Pivo, zpěv a rum!

V úterý 31. ledna se ve strašnickém krematoriu v Praze konalo poslední rozloučení s punkovou hvězdou, frontmanem kapely Plexis, Petrem Hoškem (†55) který odešel do muzikantského nebe po prohraném boji s nemocí.

Petr Hošek byl nepřehlédnutelnou postavou české punkové scény. Skupinu Plexis založil v roce 1984 a jejím členem byl nepřetržitě až do posledních dní svého života. Rozloučit se s ním přišli jeho souputníci, řada současných i bývalých pankáčů, hudebníci a další lidé z umělecké branže.

Mezi příchozími byli mimo jiné členové skupin Visací zámek, S. P. S., Harlej, Debustrol, Divokej Bill, Našrot, Portless či zpěvák Dan Bárta. V předsálí velké obřadní síně byl otevřený stánek s občerstvením a uvnitř pak lidé pod rakev na katafalku pokládali květiny, různé osobní předměty a vzkazy pro zesnulého.

Petr Hošek s Plexis svůj svět vždy prezentoval jako jeden velký mejdan vypovídá o tom i jejich největší hit „Svět jsou bary“ který obřadní síni zazněl a ve stylu mejdanu probíhalo i poslední rozloučení které zdokumentoval Pája Junek – junekfilm.cz.

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...