Prahu zasáhne post-rock-metalový asteroid POST-ROCK FEST

Vesmír českých hudebních festivalů se rozroste o nový žánrový festival zaměřený na post-rock a post-metal. Na Prahu se proto řítí asteroid z post-rockové galaxie, který zasáhne souřadnice Cross Clubu

Post-rock, post-metal a další post-žánry mají v Česku své posluchače, ale post-rocková scéna a subkultura ještě nezapustila pevné kořeny. Proto vzniká první český Post-rock festival s cílem propojit nejen středoevropskou post-rockovou scénu a lokální kapely, ale i další post-žánry v srdci Evropy.

Open air stage před Cross Clubem zaplaví od 17:00 přílivová vlna post-rocku a post-metalu, která následně proteče až na vnitřní stage klubu. Tam celý festival zakončí koncert rakouské post-metalové kapely YXOU, která bude hrát poprvé v Praze. After party pak zajistí speciální host.

Premiéru v Praze budou mít také hraví post-rockeři Personal Spaces ze Slovenska. Festival odstartují lokální kapely, které potvrdí, že i u nás má post-rocková a post-metalová scéna pevný střed galaxie.

Na Post-rock Festu v Cross Clubu vystoupí:

YXOU [AT]
Kapela pochází z Rakouska a poprvé přiveze do Prahy svůj zádumčivý post-metal protkaný komplexními technickými rytmy a temnými agresivními kytarovými pasážemi. Příležitostně doslazuje kytarové riffy i melancholický ženský vokál.
PERSONAL SPACES [SK]
Hravý atmosférický post-rock ze Slovenska, který přesahuje do galaxií psychedelického rocku, krautrocku nebo dronu.
TRIPONAUT [CZ]
Atmosférický sound Triponautů vás odnese do tanečního vesmíru plného barev. Triponaut kombinuje žánry elekroniky, psychedelického post-rocku a alternativy.
NUUMMITE [CZ]
Temně pozitivní post-metal s blackmetalovými kořeny, který svými melancholickými náladami a postapokalyptickými atmosférami překonává temnotu černých děr.
MONOCHROME [CZ]
Čtyřčlenná formace z Prahy, která hraje dynamický mix alternativního rocku s progresivními a post-rockovými prvky.

Speciální host:

SYMBTOMY [CZ/GB]
Smečka z několika koutů Česka a Anglie, která přetváří hranice mezi současností a minulostí. Symbtomy pojí dravý new a old school HM2 death metal prolnutý nosnými melodiemi a dystopickou atmosférou raných hororů!

První ročník českého Post-rock Festu který má za cíl propojit lokální kapely se středoevropskou, ale i světovou post-rockovou scénou, se uskuteční ve čtvrtek 28. 9. 2023 v pražském klubu Cross

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...