Revisited Part II. uzavírá kapitolu cesty Vitacitu s Dodo Doležalem

Před 35 lety (1986) odehrál Miloš Dodo Doležal svůj první koncert jako člen skupiny Vitacit. Byl to začátek fungování nejsilnější sestavy, kterou fanoušci považují za legendární – Miloš Dodo Doležal, Pavel Kuře Hejč, Luděk Adámek, Ivan Polák – a které vyvrcholilo okultovní studiovou nahrávkou Vzhůru přes oceán (1991).

Miloš Dodo Doležal po letech vyslyšel přání fanoušků, aby studiově zpracoval celé toto pětileté období. Dvojalbum „1986-1991 Revisited Part I.“ které tvoří první díl s hudbou z tohoto období vyšlo v červenci 2021 a potěšilo fanoušky skladbami, které neměly za bývalého režimu šanci vyjít na deskách a kolovali mezi příznivci jen jako převážně koncertní nahrávky rozdílné kvality.

Nyní vyšla druhá část studiově zpracované tvorby Vitacitu s Dodo Doležalem „1986-1991 Revisited Part II.“ která uzavírá tak celou kapitolu této cesty. Známý kytarista a producent na něj zařadil známé songy, ale i kusy nikdy nevydaného materiálu z té doby. „Speciálně songy Bohům vstříc, Skály, Levná lež a Hlas vznikaly v závěrečné fázi před rozchodem. Ze zkušebny se dochovaly celé songy a fragmenty textů, které jsem po letech dokončil.“

Po 35 letech je tak možné slyšet mnoho znovu natočených písní, které kolují mezi fanoušky jen v koncertních, nebo demo verzích. Dodo natočil pouze ty skladby, které na koncertech zpíval, nebo k nim má osobní autorský vztah, při zachování soundu z té doby, s minimem střihů. Většinou je vše zahráno a zazpíváno v jednom zátahu kvůli autentičnosti.

1986-1991 Revisited Part 2

CD1 CD2
1. Strach
2. Intro 1.
3. Zkáza měst
4. Dracula
5. Intro 2.
6. Nerovný boj
7. Levná lež
8. Outro 1.
9. Bez prodlení
10. Kytarové sólo 1987
11. Představovačka
1. Poutník životem
2. Proč štěstí se mi vyhýbá
3. Proklínám teď osud svůj
4. Skály
5. Já chci se ptát těch králů
6. Outro 2.
7. Hlas
8. Bohům vstříc
9. Outro 3.

 

REKLAMA

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

X