Rock metalová skupina RHEIA v čele s Helenou Kubelkovou se chystá vydat CD

Přesto, že pražská partička RHEIA hrající výhradně vlastní tvorbu, si na hudební scéně razí cestičku se svým žánrem na pomezí tvrdého rocku a metalu teprve krátce, tak má za sebou desítky odehraných koncertů se kterými si začala úspěšně dobývat srdce rockmetalových fanoušků.

Vznik skupiny se datuje k začátku roku 2017 a výrazného zpěvu se ujala solistka divadla RockOpera Praha, Helena Kubelková jejíž hudební minulost je velmi pestrá. Svou aktivní pěveckou dráhu začala v sedmi letech v souboru Bambini di Praga. V šestnácti letech začala zpívat se svojí první kapelou AFFECT. Poté následovaly skupiny BARRACUDA, THYRAX, KSICHTIES a TETA.

Po odchodu z posledně jmenované kapely zakládá s partou zkušených muzikantů formaci RHEIA ve které bicím vévodí Zdeněk Jung se kterým působila ve skupině Thyrax, baskytaře Miloš Miškovský, kytaře Petr Pořízka a vokálům Niki Čejchanová kterou Helena šest let učila na konzervatoři zpěv.

Výsledkem dvouleté práce je vydání prvního alba, které bude obsahovat deset skladeb. Na skládání muziky se podílela celá kapela a textovou část převzala Helena Kubelková. Křest je naplánován na první lednové představení Oidipus Tyranus, v divadle RockOpera Praha 23. ledna. 2020 společně s videoklipem, který bude Rheia točit na začátku prosince.

Jak už bylo zmíněno, Helena Kubelková  působí jako solistka v divadle RockOpera Praha a to od roku 2011, vystupuje zde v rock operách – 7 proti Thébám (královna z Arga), Romeo a Julie (Kapuletová), Faust (Kouzelnice), Vymítač (Keltská kněžka), Frankenstenin (Snacha slepce).

Pokud by jste chtěli do RockOpery Praha zavítat, tak se tam v současné době připravuje premiéra nové rockové opery „Trója“, kde má Helena Kubelková která mimochodem také osm let působila jak profesorka zpěvu na mezinárodní konzervatoři – oddělení rockového zpěvu, přislíbenou roli.

Rocková opera „Troja“ která je opět autorským dílem Milana Steigerwalda a Pavly Forest, bude mít svou premiéru na Silvestra a účinkovat v ní budou Kamil Střihavka, Honza Toužimský, Honza Tláskal, Pavla Forest, Daniela Langerová, Helena Kubelková a další

„Vytvářím pro Tróju něco mezi hudbu pouště a metalem. Baví mě kombinování etna a tvrdé muziky“, říká umělecký ředitel divadla a klávesista Milan Steigerwald.

Protože je Helena velmi aktivní Rockerka a aby toho nebylo málo, tak společně s kytaristou Jiřím Špalkem, kterého můžete znát například z metalové skupiny D.N.A. ve které několik let působil, připravuje vydání cédéčka metalových lidovek.

Na CD bude hostovat několik skvělých zpěváků, jejichž jména jsou zatím ponechána jako překvapení ale podle dostupných informací je naco se těšit. Produkce se ujal bubeník kapely Rheia, Zdeněk Jung .

www.rockopera.cz/rockopera
www.facebook.com/rheiaband
bandzone.cz/_103169

TEXT Foto: Kateřina Helmichová
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Budeme předpokládat, že s tím souhlasíte. Přijmout Číst více...